Notowania

Mieli przeprowadzić Brexit. Większość już rzuciła pracę

Już ponad połowa urzędników departamentu do spraw wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odeszła z pracy. Brexit coraz bliżej, a kolejni dezerterują.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)
W departamencie ds. Brexitu zostają niedoświadczeni pracownicy. Reszta odeszła.

Od momentu utworzenia specjalnego departamentu, który miał zająć się skomplikowaną procedurą umożliwiającą wystąpienie Królestwa ze Wspólnoty na jak najlepszych warunkach, odeszło do dziś 357 z 665 urzędników – informuje ”Gazeta Wyborcza”.

Problem w tym, że Brexit zbliża się wielkimi krokami, a wciąż nie widać porozumienia, które pozwoliłoby dobrnąć Wielkiej Brytanii do korzystnego rozwodu z Unią Europejską. Do planowanego w marzec opuszczenia UE zostało zaledwie kilka miesięcy – zaznacz dziennik.

Jednym ze skutków Brexitu będzie mniejszy unijny budżet:

Narodowe Biuro Audytu alarmuje, że wskaźnik odpływu urzędniku z tego departamentu to 9 proc. na kwartał. Dla porównania średnia dla całej służby cywilnej to 9 proc. rocznie. W urzędzie zostają młodzi i niedoświadczeni pracownicy.

Rząd uspokaja twierdząc, że to sytuacja normalna, gdyż departament miał działać tylko tymczasowo, wielu urzędnikom zwyczajnie skończył się kontrakt, a inny niejako oddelegowani do spraw Brexitu, wracają do swoich zadań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: brexit, wielka brytania, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-09-2018

frakSilna Unia to jedyna przeciwwaga dla mocarstw takich jak usa, chiny, rosja, indie. Brexit to porazka dla nas wszystkich i zwyciestwo populistow i … Czytaj całość

04-09-2018

piccolocameron bawił sie w przywodcę i uciekł jak zobaczył wynik swojej zabawy teraz kolej na kolege Camerona czyli kaczynskiego zabawe z EU rozpoczęli

03-09-2018

10yearsinUKWreszcie sie brytole przejada na swojej ciemnocie, ignorancji, arogancji i ignorancji.

Rozwiń komentarze (26)