Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

Pinta buduje niezwykłą siedzibę. Z "kamieniem węgielnym" też zaszaleli

9
Podziel się:

Zabetonowanie butelki piwa symbolicznie zainaugurowało budowę serca nowej siedziby browaru Pinta. Rzemieślnicza marka, która podbiła serca Polaków, rośnie w siłę.

Elewacja browaru będzie się z daleka rzucać w oczy
Elewacja browaru będzie się z daleka rzucać w oczy (Facebook/PINTACraftBeer)

W czasach, gdy wielkie koncerny przeżywają kryzys - jak Żywiec, o którym informowaliśmy w money.pl - browary rzemieślnicze rosną w siłę. Do tego stopnia, że browar Pinta, którego piwo Atak Chmielu zadebiutowało w 2011 r., po 7 latach buduje swoją imponującą siedzibę.

Zobacz także: Zobacz także: Wszystko, czego nie wiesz o piwie

Budowa siedziby formalnie rozpoczęła się w grudniu, widać już nawet zarys budynku administracyjnego. Wkrótce w górę rosnąć zacznie również hala produkcyjna. I właśnie przy tej okazji odbyła się uroczystość na kształt wmurowania kamienia węgielnego. W tym wypadku zabetonowano butelkę najpopularniejszego piwa Pinty.

mat. prasowe

"Atak Chmielu to piwo nr 1 w produkcji Pinty niezmiennie od debiutu w 2011 roku. W 2017 roku co czwarta butelka z logo firmy zawierała Atak Chmielu" - informują przedstawiciele browaru.

Wyjątkowa siedziba

Obecnie browar warzy piwa w wynajmowanych zakładach w Zawierciu i Zarzeczu. Rynkowa pozycja pozwoliła jednak władzom rozpocząć pracę nad własnym lokum, co w przypadku rzemieślniczej produkcji jest niemałym sukcesem. Budynki powstają w gminie Radziechowy-Wieprz koło Żywca.

Pinta nie ogranicza się jednak do postawienia typowej hali produkcyjnej, o czym pisaliśmy w money.pl. Elewacja browaru będzie się rzucać w oczy z daleka - jej głównym elementem będą kontenery używane w międzykontynentalnym transporcie.

"Wygląd browaru symbolizuje nasze zamiłowanie do podróży - zarówno chmiel, którego używamy, jak i gotowe piwo (np. Baltyk-Pacific) przemierzało oceany w jednym z takich kontenerów" - informowało szefostwo Pinty.

Elewacja nie tak szybko

Na razie nie ma jednak pewności kiedy efektowna elewacja powstanie. W obecnym etapie budowany jest budynek produkcyjny i socjalno-administracyjny. Zagospodarowany zostanie również przyległy do nich teren. Firma planowała, że w latach 2019-2020 powstanie dodatkowo pub dla odwiedzających i najbardziej charakterystyczny element, czyli kontenery. Realizacja tego etapu jest jednak uzależniona od kosztów.

Ze szlaku wprost na pokazy warzenia piwa

- Naszym marzeniem było stworzenie fajnego browaru w ładnym miejscu. Teren, który kupiliśmy, jest takim miejscem. Wiele osób obecnie pracujących dla Pinty mieszka w regionie żywieckim. Nie bez znaczenia w wyborze lokalizacji jest też turystyczna atrakcyjność regionu. Osoby wypoczywające na Podbeskidziu będą mogły odwiedzać otwarty dla wszystkich wielbicieli piw rzemieślniczych Browar Pinta, gdzie będą odbywały się degustacje piw, szkolenia piwowarów i pokazy warzenia prawdziwego kraftu. Dla nowego browaru istotna jest też jakość wody i dobra sieć drogowa - podkreślał już w 2016 r. współwłaściciel Browaru Pinta Ziemowit Fałat.

inwestycje
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Irek
6 lat temu
A perla wciaz sie trzyma. Nic nie bedzie od niej w smaku lepsze chociaz ciekawi mmnie jako piwosza ten nowy browar
Raf
6 lat temu
Bardzo dobre piwa, no i chyba trochę staniały.
Kufelek
6 lat temu
Pinty nie piłem, polecam za to Braniewo - mały browar regionalny, kiedyś jako część EB został zlikwidowany, ale po jakimś czasie odżył Dobre piwa robi też Godziszewo między Sztumem a Malborkiem - to podobno pierwszy prywatny browar po PRL - u
Pit
6 lat temu
Odradzam piwo z browaru Sulimar piwo i rozcięczane wodą
Papcio Chmiel
6 lat temu
Polecam LAGERA z Pniew, naprawdę zacne piwo!!!