Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polski browar rusza z budową nowej siedziby. Będzie wyjątkowa

Polski browar rusza z budową nowej siedziby. Będzie wyjątkowa

Kontenery sprawią, że budynek będzie przyciągał wzrok
Kontenery sprawią, że budynek będzie przyciągał wzrok

Nowa siedziba Pinty powstanie w gminie Radziechowy-Wieprz koło Żywca. Budowę zapowiadano już w ubiegłym roku, ale prace ruszają dopiero w grudniu 2017. W międzyczasie sytuacja na rynku budowlanym pokrzyżowała nieco plany inwestora.

Właściciele Pinty musieli zweryfikować swoje pierwotne plany, bo w ciągu roku od ogłoszenia planów powstania nowego browaru, stawki za roboty budowlane wzrosły o 25-30 proc. Prace podzielono więc na dwa etapy, a pierwszy z nich będzie kosztował 21 mln zł.

Na początek powstanie budynek produkcyjny i socjalno-administracyjny. Zagospodarowany zostanie również przyległy do nich teren. W latach 2019-2020 powstanie pub dla odwiedzających i charakterystyczna elewacji, która jest najbardziej rzucającym się w oczy elementem całego projektu.

Zobacz także: Wszystko, czego nie wiesz o piwie


 

Do przygotowania elewacji posłużą kontenery używane w międzykontynentalnym transporcie. Jak informowali w ubiegłym roku przedstawiciele browaru, na zakończenie prac budynek będzie wyglądał tak, jak go sobie wymarzyli. "Wygląd browaru symbolizuje nasze zamiłowanie do podróży - zarówno chmiel, którego używamy, jak i gotowe piwo (np. Baltyk-Pacific) przemierzało oceany w jednym z takich kontenerów" - informowało w ubiegłym roku szefostwo Pinty, przy okazji publikując wideo z wizualizacjami przyszłego budynku.

Czytaj także
Polecane galerie
yimsha
2017-12-05 22:38
To jest ciekawa wiadomość :-) Extra - jak to zrobią to musowo tam zawitam - choćby samą elewację zobaczyć przy okazji degustując zarąbiste piwko :-)
jan
2017-12-05 13:53
Wczoraj na portalu czytalem ze wszystkie browary w Polsce sa sprzedane,wienc to nie Polskie
pils
2017-12-05 13:26
Brawo w końcu coś co można wypić a nie koncernową truciznę
Pokaż wszystkie komentarze (7)