Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Budowa drogi S6. Drogowcy apelują, aby nie polegać na nawigacji

13
Podziel się:

Największe zmiany czekają kierowców jadących na lotnisko od strony Szczecina. GDDKiA ostrzega przed jazdą na pamięć i apeluje o ograniczone zaufanie do nawigacji samochodowych.

Sprawdź, jak dojechać do szczecińskiego lotniska.
Sprawdź, jak dojechać do szczecińskiego lotniska. (GDDKiA)

Jadąc na lotnisko Szczecin-Goleniów kierowcy powinni szczególnie zwrócić uwagę na oznakowanie. Zmienia się bowiem dojazd do portu lotniczego.

Ma to związek z budową drogi S6 Goleniów Nowogard –tłumaczy GDDKiA. Prace od przyszłego tygodnia mają być prowadzone na 9–kilometrowym odcinku od węzła Goleniów Północ do budowanego przejścia dla zwierząt na wysokości miejscowości Krzywice.

Tam kierowców czeka zmiana organizacji ruchu, stąd też apel Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, aby szczególną uwagę zwrócić na oznakowanie, stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz ostrożne zaufanie do nawigacji samochodowych. GDDKiA przestrzega również przed jazdą „na pamięć”.

Ruch przerzucony zostanie na gotowe fragmenty jezdni, a dojazd do lotniska będzie wymagał od kierowców zjazdu na węźle Goleniów Zachód (Święta) do Goleniowa i przejazdu przez miasto do lotniska.

Zobacz także: 10 mld zł na budowę dróg w 7 lat. Polski system poboru opłat jednym z najbardziej efektywnych w Europie:

”Nie będzie możliwości dojazdu tak jak dotychczas od strony węzła Goleniów Północ (S3/S6)” – informuje GDDKiA. Z kolei dojazd do lotniska od strony Koszalina i wyjazd z stronę Szczecina będzie możliwy przez częściowo czynny węzeł Goleniów Lotnisko.

GDDKiA

Jak zaznaczają drogowcy, wyjazd w kierunku Koszalina będzie możliwy tak jak dotychczas, z tym że fragment DK6 za Glewicami będzie jednokierunkowy ze znakiem ”Stop” przed włączeniem się w jezdnię prawą S6.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez d ziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
kierowca
5 lata temu
nie jeżdżę płatnymi autostradami nie będę płacił za drogi zbudowane z moich podatków lub złodziejsko wycenione
rrr
5 lata temu
jechałem aż miło popatrzeć jak budowa idzie do przodu, wiele odcinków do Koszalina rozpoczętych a na odcinku do Koszalina ale od Gdańska czarna dziura nic
KOmentator
5 lata temu
A polski system poboru oplat jest najbardziej archaicznny w Europie. Nowoczesna Europa, Slowacja, Wegry, Rumunia, Bulgaria, Austria, Szwajcara, uciekly nam o lata swietlne. Pozostalismy daleko w tyle za cywilizacja, i kraina Borata, Kazachstan wyprzedza nas w rozwoju cywilizacyjnym o jakies 50 lat !!!
j.p.
5 lata temu
Jaką część kosztów stanowią wszystkie ekologiczne bzdury? Przejścia dla zwierząt, ekrany, strumyczki płotki etc? Czy jak koło Poznania 30% czy już 70?
ryszard1956
5 lata temu
wedlug mnie powinna trasa też leciec na Koszalin i Slupsk a nie tylko na Kołobrzeg ,czyli powinne byc dwie odnogi jedna na Kolobrzeg jak teraz a druga na Koszalin i Słupsk