Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Ratajczak
|

Budowa kolejnego odcinka S17 niebawem ruszy. Roboty na trasie ze stolicy przyspieszą

2
Podziel się:

Dobra wiadomość dla kierowców z Warszawy. Ruszą prace na budowie S17 w okolicy Góraszki. Chodzi o drogę pomiędzy węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Kołbieli. Budowlańcy niebawem wezmą się za odcinek o długości około 1,6 km.

Droga ma mieć w sumie 328 km długości, ale większość wciąż jest w budowie. To ma się jednak zmienić
Droga ma mieć w sumie 328 km długości, ale większość wciąż jest w budowie. To ma się jednak zmienić (Adam Stepien / Agencja Gazeta)

To dobra wiadomość dla kierowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wojewoda mazowiecki wydał pierwszą z dwóch decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla S17. To droga ekspresowa na odcinku Warszawa - Hrebenne (na granicy z Ukrainą). W sumie ma 328 km, ale... zbudowana nie jest jeszcze połowa z tej trasy.

Żeby powstał ten krótki odcinek drogi, mieszkańcy okolicznych miejscowości będą musieli się pożegnać z nieruchomościami. „Decyzja umożliwi przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej. Wykonawca inwestycji, po przekazaniu placu budowy, będzie mógł rozpocząć prace" - informuje GDDKiA.

Jak informuje Dyrekcja, "właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości otrzymają zawiadomienia o wydaniu takiej decyzji na adres wskazany w ewidencji gruntów i budynków. Po 14 dniach od publicznego ogłoszenia informacji o wydaniu decyzji można będzie się od niej odwołać - tylko przez kolejnych 14 dni".

Zobacz także: Zobacz także: Ile kosztuje prędkość?

Decyzja jest więc oficjalną informacją, że Skarb Państwa przejmuje nieruchomości przeznaczone na pas drogowy. "Swoim zakresem decyzja ta obejmuje zarówno teren pod samą drogę, jak również skrzyżowania, rowy drogowe, skarpy, drogi gospodarcze, zbiorniki retencyjne oraz tzw. czasowe zajęcia pod przebudowę kolidujących instalacji" - czytamy w informacji.

Wysokość odszkodowania ustala wojewoda w postępowaniu administracyjnym, które kończy się wydaniem decyzji o ustaleniu odszkodowania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie wypłacać należne kwoty.

Jak już pisaliśmy w money.pl Prawie 450 kilometrów nowych dróg ma być otwartych w tym roku. Money.pl ma pełną listę.

Odetchną wreszcie mieszkańcy Radomia. Drogowcy planują oddać obwodnicę tego miasta o długości 24 kilometrów. Nowy odcinek ekspresówki ominie Radom z zachodniej strony i wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy i znaczną część ciężarowego. Zyskają też kierowcy jeżdżący na trasie Warszawa - Kraków, bo oddanie odcinka nie tylko skróci czas przejazdu. Podróż będzie po prostu wygodniejsza i tańsza - dzięki niższemu zużyciu paliwa.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
koliusz
6 lat temu
budowa ruszy jak pis odgonimy od koryta.
Kierowca
6 lat temu
I kto będzie czerpał zyski z tego przedsięwzięcia....pewnie znów Kolczyki...brrrr