Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Budowa mieszkań komunalnych. Opole wyda 3 mln złotych

0
Podziel się:

Mieszkania, których budowę zaplanowano na przyszły rok, mają powstać na pustym obecnie terenie, w parterowej zabudowie szeregowej.

Budowa mieszkań komunalnych. Opole wyda 3 mln złotych
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawie 3 mln zł w przyszłorocznym budżecie zapisało miasto na budowę 22 mieszkań komunalnych przy ul. Wilsona w Opolu. Mieszkania mają być gotowe do końca 2014 roku. To pierwsza taka inwestycja od dłuższego czasu.

Naczelnik wydziału inwestycji miejskich opolskiego magistratu Aleksander Cyganiuk powiedział PAP, że mieszkania komunalne, których budowę zaplanowano na przyszły rok, mają powstać na pustym obecnie terenie, w parterowej zabudowie szeregowej. Ich średnia powierzchnia wyniesie ok. 30 metrów. Przetarg na realizację inwestycji ma być ogłoszony w styczniu, a budowa ruszy najpewniej wiosną. Mieszkania mają być oddane do użytku do końca roku.

Na ostatniej sesji Rady Miasta zatwierdzony został budżet na przyszły rok, w którym wpisano 3 mln zł właśnie na ten cel. Wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko podawał, że miasto ma już projekt budowlany oraz pozwolenie na budowę. - _ Czekamy jeszcze tylko na rozpatrzenie wniosku o ewentualne dofinansowanie tej inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Czy je dostaniemy, okaże sie w najbliższej przyszłości _ - wyjaśnił Kawałko zaznaczając jednocześnie, że jeśli dotacji nie będzie, to inwestycja i tak powstanie.

Rzeczniczka prasowa opolskiego ratusza Alina Pawlicka-Mamczura podała, że w mieszkaniach tych będą mogły być kwaterowane zarówno np. rodziny oczekujące na mieszkania socjalne, jak i ci, wobec których zapadły wyroki o eksmisję i którym trzeba zapewnić lokale zastępcze. Potwierdziła, że miasto od dawna już nie budowało tego typu lokali, co wynika m.in. z niewielkiego zasobu lokalowego gminy oraz ograniczeń budżetowych.

Pawlicka-Mamczura dodała, że obecnie na mieszkania do remontu czeka 180 rodzin, na mieszkania socjalne 90 rodzin, a osób lub rodzin mających orzeczoną wyrokiem eksmisję i przyznane prawo do lokalu zastępczego jest 265. _ Mieszkania, które oddamy do końca przyszłego roku, to zatem potrzebna i priorytetowa inwestycja _ - dodała rzeczniczka.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)