Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budżet na 2014 rok. Akcyza na alkohol w górę o 15 procent

0
Podziel się:

- Akcyza na alkohol spirytusowy będzie urealniona - tak o podwyżce tego podatku, mówił minister finansów Jacek Rostowski, prezentując założenia do przyszłorocznego budżetu.

Budżet na 2014 rok. Akcyza na alkohol w górę o 15 procent
(Witold Rozbicki/REPORTER)
bEsvwrOt

- _ Akcyza na alkohol spirytusowy będzie urealniona _- tak o podwyżce tego podatku, mówił minister finansów Jacek Rostowski, prezentując założenia do przyszłorocznego budżetu.

Według rządzących, podwyżka ma być jednym ze sposobów na podreperowanie budżetu. Szef resortu finansów uważa, że nie jest to przyjemna, ale _ racjonalna _ decyzja.

Kwota akcyzy na wyroby spirytusowe wzrosną o 15 procent w stosunku do tych z 2009 roku. Tyle wyniosła bowiem inflacja od czasu ostatniej podwyżki właśnie z tego roku.

bEsvwrOv

Premier Donald Tusk rządu uważa , że wódka w Polsce stała się w ostatnich latach tania. Donald Tusk wyjaśnił, że wyższa stawka akcyzy na wyroby spirytusowe jest sposobem na dodatkowe dochody do budżetu. Konsekwencją tej zmiany będzie wzrost cen wódki o niespełna dwa złote.

Stawka akcyzowa na alkohol w Polsce naliczana jest kwotowo. Jacek Rostowski zapowiedział także podniesienie akcyzy na wyroby tytoniowe. Do 2017 roku ma ona zrównać się z tą w krajach starej unii.

Czytaj więcej w Money.pl
Większe zadłużenie kraju, czy wyższe podatki. Co nas czeka? Platforma Obywatelska się tłumaczy. Posłowie RP, SLD i SP ostro krytykują. Przed nami ciąg dalszy sejmowej batalii.
Jan "Grecki" Rostowski pogrąży nasz kraj? Oceniając finanse państwa posłowie mówią o grzechu pierworodnym, dżumie, cholerze i wielkiej katastrofie.
"Rostowski jest jak Nikodem Dyzma finansów" Zbigniew Giżyński z PiS pytał kiedy premier pozbędzie się z rządu tego szkodnika, jak nazwał ministra finansów.
bEsvwrOW
KOMENTARZE
(0)