Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
CBA prześwietla w Tauron Dystrybucja. Kontrola dotyczy jednej z inwestycji

CBA prześwietla w Tauron Dystrybucja. Kontrola dotyczy jednej z inwestycji

Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

CBA zbada dofinansowanie, które spółka Tauron Dystrybucja otrzymała do projektu energetycznej linii przesyłowej w Małopolsce. Kontrola potrwa trzy miesiące.

CBA skontroluje wszystkie procedury i decyzje dotyczące energetycznej linii przesyłowej 110 kV w relacji Siersza – Olkusz – poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik CBA Piotr Kaczorek. Agenci sprawdzą również, czy dotacja dla tej inwestycji Tauron Dystrybucja była zgodne z przepisami.

Czytaj również: Tauron uzyskał ponad 20 mln zł dotacji na budowę i modernizację sieci

Wkroczenie CBA potwierdził rzecznik Tauron Dystrybucja. Marcin Marzyński zapewnił, że spółka współpracuje z Biurem. - Nasi pracownicy oraz dokumentacja są do pełnej dyspozycji kontrolujących – przekonuje.

 

 

Jak wyjaśnia PAP, CBA ma trzy miesiące na zakończenie kontroli. Oznacza to, że prześwietlanie Taurona potrwa do 6 grudnia. Jednak jak zaznaczył Piotr Kaczorek, jeśli będą uzasadnione powody może zostać wydłużona do maksymalnie 6 miesięcy.

Zobacz także: Tauron Dystrybucja pozyskał łącznie 160 mln zł dotacji UE na modernizację sieci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl


Już 19 września premiera książki pt. Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy. Książka dostępna jest w przedsprzedaży w księgarniach internetowych (tutaj)

energia, cba, tauron dystrybucja
CBA
Czytaj także
Polecane galerie
uyu
2018-09-13 22:55
znaczy dotacji nie wolno , zwłaszcza z UE
GNB
2018-09-13 11:53

CBA prześwietla

Polska jest rajem dla złodziei bankowych . Od lat w Polsce obowiązuje przyzwolenie na bezkarne okradanie klientów bankowych , oraz nie respektowanie prawomocnych wyroków sadowych , nie respektowanie poleceń organów nadzoru finansowego tj . Rzecznik Finansowy czy UOKiK , To co wyprawia od lat KNF nadaje się dla prokuratorów i Sądów ( kosmiczny skandal) . Władza się zmieniła ale BEZPRAWIE BANKOWE KWITNIE , bo lobby bankowe poczynając od Premiera mają w duzym poważaniu miliony Polaków (tysiące polskich rodzin). Zuchwałość prędzej czy później padnie .
gosc
2018-09-13 09:58
oczywiscie,jakim prawem otrzymali dofinansowanie do projektu,to skandal.Pieniadze powinny zasilaic fundacje rydzyka i wtedy napewno cba nie interesowaloby sie sprawą!
Pokaż wszystkie komentarze (8)