Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
CBA w szczecińskiej skarbówce. Trwają przesłuchania

CBA w szczecińskiej skarbówce. Trwają przesłuchania

Akcja CBA ma dotyczyć wznowionego śledztwa dotyczącego afery hazardowej Fot. EAST NEWS
Akcja CBA ma dotyczyć wznowionego śledztwa dotyczącego afery hazardowej

CBA weszło do Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz do tamtejszej Izby Administracji Skarbowej. Trwają przesłuchania kilku osób. Ma to mieć związek z podjętym na nowo śledztwem w sprawie afery hazardowej.

Informację podało radio RMF, powołując się na nieoficjalne źródła. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego mają przesłuchiwać pracowników instytucji, do których weszli. Radio podaje, że trwają przesłuchania ośmiu osób.

Akcja CBA ma mieć związek z podjętym na nowo śledztwem w sprawie afery hazardowej.

Jak pisaliśmy w money.pl, śledztwo zostało umorzone w zeszłym roku, ale po kilku miesiącach prokurator krajowy zdecydował o wznowieniu go. Postępowanie ma dotyczyć rejestracji prawie 78 tysięcy automatów do gier o niskich wygranych, czyli tzw. „jednorękich bandytów”. Według prokuratury urzędnicy z poszczególnych organów celnych w kraju otrzymywali informacje mogące nasuwać uzasadnione podejrzenie, że automaty do gier działały w sposób niezgodny z przepisami, ale i tak je rejestrowali.

Zobacz też: CBA: 5 zatrzymanych ws. korupcji na ponad 1 mln zł

Czytaj także
Polecane galerie
majeran
2018-02-16 09:01
Jak jest "afera" to musi być komisja. Kończy się afera smoleńska, a "komisarze" muszą z czegoś żyć:)
JakSieMasz
2018-02-15 21:52
Afera hazardowa? Raczej show hazardowy, przecież nikogo nie skazali, to jaka afera? śledztwo umorzone, nie ma afery hmm a takie komisje były hmm a może jednak afera była grubsza bo nawet sądy umoczone, pamięta ktoś jakąś Polską aferę gdzie kogoś uznali za winnego? Hmm największą afera co dla niektórych jest rząd pisu bo szykują się pierwsze oskarżenia ale i tak ktoś twierdzi że to dla samej afery albo polityczne hmm i dobrze za hajs Polaków baluj
Ania
2018-02-15 10:22
Zamknąć tą firmę o nazwie Urząd Skarbowy . Zmaleje liczba samobójstw w Polsce
Pokaż wszystkie komentarze (61)