Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE:
Dwucyfrowy wzrost przemysłu. Nowe dane GUS

CBA zatrzymało trzy osoby. Na obrocie nieruchomością wyłudzili 5 milionów złotych

CBA zatrzymało trzy osoby. Na obrocie nieruchomością wyłudzili 5 milionów złotych

Skarb Państwa stracił na oszustwie około 5 milionów złotych. Fot. East News
Skarb Państwa stracił na oszustwie około 5 milionów złotych.

Troje biznesmenów zostało zatrzymanych w sprawie fikcyjnego obrotu nieruchomością. Sprzedając ją wielokrotnie, po zawyżonej cenie, wyłudzili około 5 mln zł - poinformowało w środę CBA.

Śledczy z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim ustalili, że podejrzani biznesmeni brali udział w fikcyjnych transakcjach zaniżając podatek VAT. CBA podało, że biznesmeni zostali zatrzymani na terenie Warszawy oraz w Legionowie.

Zatrzymani wielokrotnie sprzedawali jedną nieruchomości (położoną w powiecie bełchatowskim) o wartości ok. 1 mln zł między spółkami. CBA podało, że w transakcjach wartość nieruchomości była sztucznie podnoszona, "nawet do 24 razy w pierwszym kontrakcie tego zorganizowanego łańcucha".

Sprzedający nieruchomość doprowadzili do uszczuplenia podatku VAT na kwotę 4,3 mln zł. Dodatkowo kupujący próbował doprowadzić do zwrotu jego spółce 4,6 mln zł podatku. Zostało to jednak udaremnione przez służby.

Zobacz też, jak skarbówka kontroluje nawet targi żywności:

Po przejściu nieruchomości w ręce kolejnej spółki jej wykazana wartość wyniosła ok. 7 mln zł. W tym przypadku Skarb Państwa na uszczupleniu podatku stracił 1 mln 380 tys. zł - podaje CBA.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
A palmy nikt nie chce
2017-09-13 20:06
Kolumna Zygmunta już dawno temu sprzedawała się.