Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cena gazu na razie bez zmian

0
Podziel się:

Nie ma szans, aby nowa taryfa PGNiG weszła w życie od pierwszego września, gdyż Urząd Regulacji Energetyki (URE) nie podejmie decyzji w tej sprawie do końca tygodnia.

Cena gazu na razie bez zmian

Nie ma szans, aby nowa taryfa PGNiG weszła w życie od pierwszego września, gdyż Urząd Regulacji Energetyki (URE) nie podejmie decyzji w tej sprawie do końca tygodnia - poinformowała w środę PAP Agnieszka Dębek, rzecznik URE.

"Decyzja w sprawie zmiany taryfy nie zostanie podjęta w tym tygodniu, więc nie ma szans na wprowadzenie zmiany taryfy od pierwszego września" - powiedziała Dębek.

Rzeczniczka potwierdziła wcześniejsze informacje PGNiG, że urząd wystąpił do gazowej spółki o zmniejszenie skali podwyżki.

"PGNiG dostało od nas wezwanie, które dotyczyło skorygowania podwyżki. Nie podamy o jaki procent chodziło, dopóki PGNiG nie ustosunkuje się do tego wezwania" - powiedziała Dębek.

Cyryl Federowicz, dyrektor biura taryf PGNiG poinformował PAP już w piątek, że URE chce by Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zweryfikowało swój ostatni wniosek taryfowy i zmniejszyło nieco skalę podwyżki cen gazu z 8 proc.

"Prowadzimy stałe rozmowy z URE i ich oczekiwania wskazują na to, że powinniśmy trochę zejść z tą podwyżką i teraz musimy doprecyzować o jakim dyskoncie mówimy" - powiedział w piątek Federowicz.

PGNiG wystąpiło o podwyżkę rzędu 8 proc. Nieoficjalnie mówi się, że URE zgadza się na podwyżkę rzędu 5-6 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)