Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cenowa rewolucja na stacjach paliw

0
Podziel się:

Polskich kierowców czeka prawdziwa rewolucja. Olej napędowy na stacjach paliw będzie droższy niż benzyna bezołowiowa 95 oktanowa. Sprzedawcy detaliczni nie przyjmują jeszcze do wiadmości, że taniej można sprzedawać benzynę niż olej napędowy.

Cenowa rewolucja na stacjach paliw

Polskich kierowców czeka prawdziwa rewolucja. Olej napędowy na stacjach paliw będzie droższy niż benzyna bezołowiowa 95 oktanowa. Do tej pory jeszcze nigdy w naszej historii nie mieliśmy takiej sytuacji - stwierdza Krystyna Apanasewicz z Polskiej Izby Paliw Płynnych. Sprzedawcy detaliczni nie przyjmują jeszcze do wiadmości, że taniej można sprzedawać benzynę niż olej napędowy.

Droższy niż benzyna olej napędowy jest już w Zielonej Górze, Wrocławiu, czy też w Gryficach. W najbliższych dniach takich miast będzie coraz więcej, gdyż już od prawie 2 miesięcy hurtowa cena oleju napędowego u naszych producentów jest wyższa o kilka groszy na litrze niż cena litra benzyny.

Olej napedowy wykorzystywany jest najczęsciej w transporcie zarobkowym, w komunikacji miejskiej czy też w rolnictwie. Może to oznaczać, że wzrosną koszty w tych branżach, a co zatym idzie wzrosną ceny wielu produktów oraz usług.

CZYTAJ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)