Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paliwa
28.11.2005 16:20

Cenowa rewolucja na stacjach paliw

Polskich kierowców czeka prawdziwa rewolucja. Olej napędowy na stacjach paliw będzie droższy niż benzyna bezołowiowa 95 oktanowa. Sprzedawcy detaliczni nie przyjmują jeszcze do wiadmości, że taniej można sprzedawać benzynę niż olej napędowy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polskich kierowców czeka prawdziwa rewolucja. Olej napędowy na stacjach paliw będzie droższy niż benzyna bezołowiowa 95 oktanowa. Do tej pory jeszcze nigdy w naszej historii nie mieliśmy takiej sytuacji - stwierdza Krystyna Apanasewicz z Polskiej Izby Paliw Płynnych. Sprzedawcy detaliczni nie przyjmują jeszcze do wiadmości, że taniej można sprzedawać benzynę niż olej napędowy.

Droższy niż benzyna olej napędowy jest już w Zielonej Górze, Wrocławiu, czy też w Gryficach. W najbliższych dniach takich miast będzie coraz więcej, gdyż już od prawie 2 miesięcy hurtowa cena oleju napędowego u naszych producentów jest wyższa o kilka groszy na litrze niż cena litra benzyny.

Olej napedowy wykorzystywany jest najczęsciej w transporcie zarobkowym, w komunikacji miejskiej czy też w rolnictwie. Może to oznaczać, że wzrosną koszty w tych branżach, a co zatym idzie wzrosną ceny wielu produktów oraz usług.

CZYTAJ TAKŻE:

Tagi: paliwa, benzyna, olej napędowy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz