Notowania

Centralny Port Komunikacyjny pod znakiem zapytania. Wypowiedzą się mieszkańcy

Na 17 czerwca radni Baranowa wyznaczyli datę referendum w sprawie budowy CPK. To tam, według planów rządu, ma stanąć największy port lotniczy w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Google)
CPK powstanie, o ile mieszkańcy gminy Baranów wyrażą na to zgodę

Pierwsze pytanie będzie dotyczyć tylko samej zgody na wzniesienie nowego lotniska - informuje RMF FM. Paradoksalnie, dla rządu może być ono łatwiejsze.

Drugie bowiem dotyczy warunków wykupu ziemi, które proponuje im rząd. Mieszkańcy Baranowa głośno wyrażali swoje niezadowolenie w tej sprawie. Nie chodziło jednak o ceny, za które mieliby pozbyć się majątku. Bardziej nie podobał się warunek opuszczenia domostw w ciągu 120 dni. A taki zapisano w specustawie o budowie lotniska.

Wskazywano także, że wśród mieszkańców są osoby starsze. Nie tylko nie chcą się one wyprowadzać, co część z nich jest w wieku przedemerytalnym. Trudno sobie wyobrazić, by teraz ci rolnicy mieli od podstaw wybudować nowe gospodarstwa.

Stanisławów w gm. Baranów. To tu powstanie Centralny Port Lotniczy "Solidarność"

Samorządowcy z Baranowa zgłaszali zastrzeżenia do specustawy o budowie CPK już w styczniu. Nie zostały one jednak uwzględnione w ostatecznym kształcie ustawy.

Stanisławów w gm. Baranów. To tu powstanie Centralny Port Lotniczy "Solidarność"

Tagi: Centralny Port Komunikacyjny, centralny port kominukacyjny, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-04-2018

axelZnowu nowe lotnisko? PO CO? Już gotowe stoi odłogiem w Radomiu, zbudować resztę i gotowe, dwa razy taniej dwa razy szybciej, byłoby CPK gotowe już za … Czytaj całość

18-04-2018

Tadeusz z BaranowaJa żądam tego portu. Matka czeka na robotę. Ci co im przeszkadza port niech zamilkną

19-04-2018

MieszkaniecCi którzy proponują tak krótki okres opuszczenia nieruchomości myślą że przeprowadzkę gospodarstwa lub firmy należy traktować tak jakby przeprowadzkę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)

Wybrane dla Ciebie