Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Centralny Port Komunikacyjny pod znakiem zapytania. Wypowiedzą się mieszkańcy

15
Podziel się:

Na 17 czerwca radni Baranowa wyznaczyli datę referendum w sprawie budowy CPK. To tam, według planów rządu, ma stanąć największy port lotniczy w Polsce.

CPK powstanie, o ile mieszkańcy gminy Baranów wyrażą na to zgodę
CPK powstanie, o ile mieszkańcy gminy Baranów wyrażą na to zgodę (Google)
bEJmMNqZ

Pierwsze pytanie będzie dotyczyć tylko samej zgody na wzniesienie nowego lotniska - informuje RMF FM. Paradoksalnie, dla rządu może być ono łatwiejsze.

Drugie bowiem dotyczy warunków wykupu ziemi, które proponuje im rząd. Mieszkańcy Baranowa głośno wyrażali swoje niezadowolenie w tej sprawie. Nie chodziło jednak o ceny, za które mieliby pozbyć się majątku. Bardziej nie podobał się warunek opuszczenia domostw w ciągu 120 dni. A taki zapisano w specustawie o budowie lotniska.

Wskazywano także, że wśród mieszkańców są osoby starsze. Nie tylko nie chcą się one wyprowadzać, co część z nich jest w wieku przedemerytalnym. Trudno sobie wyobrazić, by teraz ci rolnicy mieli od podstaw wybudować nowe gospodarstwa.

bEJmMNrb
Zobacz także: Stanisławów w gm. Baranów. To tu powstanie Centralny Port Lotniczy "Solidarność"

Samorządowcy z Baranowa zgłaszali zastrzeżenia do specustawy o budowie CPK już w styczniu. Nie zostały one jednak uwzględnione w ostatecznym kształcie ustawy.

Zobacz także: Stanisławów w gm. Baranów. To tu powstanie Centralny Port Lotniczy "Solidarność"
bEJmMNrC
KOMENTARZE
(15)
andrzej 11
3 lata temu
[QUOTE] Drugie bowiem dotyczy warunków wykupu ziemi, które proponuje im rząd. Mieszkańcy Baranowa głośno wyrażali swoje niezadowolenie w tej sprawie. Nie chodziło jednak o ceny, za które mieliby pozbyć się majątku. Bardziej nie podobał się warunek opuszczenia domostw w ciągu 120 dni. A taki zapisano w specustawie o budowie lotniska. [/QUOTE] Już trwają zabiegi o tereny po Lotnisku Okęcie
John
4 lata temu
Pozostaje Łódź, Radom, Modlin.. A wystarczy połączyc 3 lotniska żeby ze sobą współdziałały + lotnisko Chopena i problem rozwiązany. Niektórzy powiedzą, że te lotniska sa za daleko - a wystarczy popatrzec na inne miasta europejskie jak daleko od miast są ich lotniska.
rechot
4 lata temu
Agencję kosmiczną już mamy. Służy do wyprowadzania kasy.Teraz CPL? Niech budują od razu pod TEL AWIWEM.Nasi rozmodleni złodzieje z sejmu będą w niebo wzięci.
bEJmMNrD
kuba
4 lata temu
bez urazy ale bez pieniędzy unijnych od których nas odetną to sobie możemy wybudować co najwyżej centralny przystanek pks-u
Krzysj
4 lata temu
Na poczatek trzeba sprawdzic kto tam kupil zmienie! !!!!!