Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Zamieszanie w sprawie Centralnego Portu Lotniczego. Rząd nie komentuje medialnych doniesień

40
Podziel się:

Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie pod Grodziskiem Mazowieckim - nieoficjalnie ustalili dziennikarze Informacyjnej Agencji Radiowej. Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK nie chce komentować tych doniesień. - Najpierw z rekomendacjami zespołu pracującego nad koncepcją portu zapozna się rząd - mówi money.pl.

Mikołaj Wild jest pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Lotniczego
Mikołaj Wild jest pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Lotniczego (MSP)

Centralny Port Lotniczy to jeden z infrastrukturalnych priorytetów rządu premier Beaty Szydło. Podkreślała to sama premier, podkreślał to też wicepremier Mateusz Morawiecki. Do tej pory pewne były chęci, a nieznana pozostawała lokalizacja. Według źródeł Informacyjnej Agencji Radiowej, port powstanie w Baranowie w powiecie Grodzisk Mazowiecki. To ok. 45 km od Warszawy, w pobliżu jest autostrada A2 i linia kolejowa. To jednak wciąż nieoficjalne doniesienia.

Na oficjalne będziemy musieli poczekać. - Mój komentarz? Brak. Nie komentuję żadnych nieoficjalnych doniesień. W przyszłym tygodniu Rada Ministrów będzie zajmować się pełną koncepcją budowy Centralnego Portu Lotniczego. Przed tą datą nie komentuję żadnych doniesień - ucina w rozmowie z money.pl Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu do budowy CPL.

- W dokumencie jest nie tylko lokalizacja, ale liczne dane dotyczące całego przedsięwzięcia. Nie wypada mi komentować tych spraw na tym etapie. Pierwszy o wszystkim oficjalnie dowie się rząd. To on będzie podejmował też decyzje w tej sprawie. W dokumencie jest rekomendacja co do lokalizacji, to mogę potwierdzić. A więcej? Z pewnością nie teraz - mówi money.pl.

Po co Polsce Centralny Port Lotniczy? Część ekspertów jest przekonana, że lotnisko Chopina w Warszawie w ciągu najbliższych kilkunastu lat "zakorkuje się". Żeby lotnictwo w Polsce się rozwijało, potrzebny jest większy port lotniczy. O to postuluje od pewnego czasu również LOT. Dlaczego? Linie chciałyby pójść śladem największych przewoźników i budować pełną bazę w Polsce.

Koszt budowy wynieść może nawet 30 mld zł. Pierwsze samoloty z lotniska odlecieć będą mogły najwcześniej za 10 lat.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(40)
jan
7 lat temu
Obecne Warszawskie i Łódzkie porty są w niewielkim stopniu wykorzystywane, po kie licho budować następny kolos? No chyba że otrzyma odpowiednią nazwę i wtedy wszystko staje się jasne!
ja
7 lat temu
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy – wysokie zarobki dla kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce „Jak stwozryć system transakcyjny do inwestowania na giełdize”. Ostatnio opisany w niej system pozwolił zarobić 20 procent.
on
7 lat temu
Cały czas słyszę gadki o ożywieniu ściany wschodniej.... czemu zatem nie Mińsk Mazowiecki?
Czerwona burż...
7 lat temu
Po co jest ten miś? Nikt nie wie i nikt nie zapyta. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! I my jako konsultanci mamy 10%. Im droższy miś tym...
SzagSzag
7 lat temu
Przekopanie Mierzei Wiślanej dla jachtów, Centralne Lotnisko.Same słomiane inwestycje- niczym w "Misiu" Bareja wiecznie żywy.
...
Następna strona