Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ceny chleba pójdą w górę

0
Podziel się:

Gwałtownie rosną ceny mąki. W ślad za podwyżkami w górę pójdą ceny chleba, i to nie w marcu, jak mówiły wcześniejsze prognozy, ale już w tym miesiącu.

*"Gazeta Wyborcza" opisuje gwałtowny wzrost cen mąki. Według dziennika, w ślad za podwyżkami w górę pójdą ceny chleba, i to nie w marcu, jak mówiły wcześniejsze prognozy, ale już w tym miesiącu. *
Gazeta pisze, że pieczywo zdrożeje nawet o 40 groszy za bochenek. Dziennik, powołując się na piekarzy, młynarzy i rolników, podaje, że ceny zboża idą w górę co tydzień o 30 - 40 złotych za tonę. Już teraz pszenica kosztuje co najmniej 620 złotych.

"Gazeta Wyborcza" podkreśla, że w Polsce brakuje zboża i wiadomo już, że do pełnego pokrycia zapotrzebowania potrzeba około 800 tysięcy ton pszenicy, czyli jednej trzeciej rocznego zapotrzebowania piekarń. Wyczerpały się już zapasy unijne, jakimi dysponowała Agencja Rynku Rolnego, polscy importerzy wykupili też zboże z magazynów w Czechach i na Słowacji. O cenie polskiego chleba zadecyduje rynek niemiecki, ponieważ tylko tam można jeszcze kupić zboże na mąkę chlebową - pisze "Gazeta Wyborcza".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)