Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny paliw: Orlen i Lotos podwyższają w hurcie

0
Podziel się:

Jak poinformowały koncerny paliwowe wzrastają ceny hurtowe oleju napędowego i benzyny. O korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw.

Ceny paliw: Orlen i Lotos podwyższają w hurcie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Grupa Lotos podwyższa dzisiaj ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 o 25 zł, a benzyny bezołowiowej 98 o 19 zł na tysiąc litrów. Także * *PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 23 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 20 zł, a oleju napędowego o 29 zł za tysiąc litrów.

Aktualizacja 11:02

Jak poinformowało biuro prasowe spółki Lotos, wzrastają też ceny hurtowe oleju napędowego o 45 zł, a napędowego do celów opałowych o 9 zł na tysiąc litrów.

Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 526 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 610 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 530 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 710 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 101. podwyżka cen benzyny i 95. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam 58 razy, a olej napędowy 52 razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 29 zł i wynosi 4 tys. 480 zł za tysiąc litrów.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw. W przypadku benzyny może to być wzrost o 2 gr, a w przypadku oleju napędowego o 3 gr na litrze.

Czytaj więcej w Money.pl
Dobre wieści dla kierowców. Na stacjach... Polscy kierowcy mogą mieć nadzieję, że poziom cen paliw utrzyma się, a nawet może ulegać niewielkim redukcjom - twierdzą analitycy.
Ceny ropy w górę. Inwestorzy czekają na... Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną dzięki oczekiwaniom na luźniejszą politykę monetarną w strefie euro i Chinach.
Zatankuj przed Euro 2012, bo będzie drożej To koniec obniżek cen na stacjach benzynowych. Wiemy już, co czeka nas w trakcie Euro 2012 i na początku wakacji. Sprawdź.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)