Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ceny węgla pójdą w górę

0
Podziel się:

Winne są rosnące płace, podatki, ceny energii, stali i kondycja polskiej gospodarki - tłumaczy Kompania Węglowa.

Ceny węgla pójdą w górę
(PAP/Andrzej Grygiel)

Należy spodziewać się wzrostu cen węgla ze względu na sytuację na rynku innych towarów oraz dobrą kondycję polskiej gospodarki - uważa wiceprezes Kompanii Węglowej.

- _ Wzrost cen węgla jest pokłosiem tego, co się dzieje na rynku z innymi towarami, a także wzrostem wynagrodzeń, wzrostem cen stali, co ostatnio obserwujemy, wzrostem cen zakupu energii elektrycznej, podatkami _ - mówi Mirosław Kugiel, wiceprezes Kompanii Węglowej. - _ To jest pochodna, w związku z tym tak kształtujemy wydobycie i ceny żeby przynosiło to zyski Kompanii _.

Zdaniem Jacka Korskiego, wiceprezesa Kompanii Węglowej konkurencja na rynku sprzedaży węgla jest czynnikiem w jakiś sposób hamującym ceny: - _ Żyjemy na coraz bardziej otwartym rynku, nie możemy proponować klientom niekonkurencyjnych cen _ - mówi Korski.

Kompania Węglowa to największa górnicza firma w Europie. Zatrudnia 63,6 tys. osób w 16 kopalniach, skupionych w 4 centrach wydobywczych. Jej roczna zdolność wydobywcza to 47 mln ton węgla, co stanowi ponad 50 proc. całkowitego wydobycia węgla w Polsce, w planach ma zwiększenie wydobycia do ok. 50 mln ton.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)