Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek mieszkaniowy
31.07.2013 10:15

Ceny wynajmu mieszkań. Nawet spadają

Wyjątkiem jest Warszawa, gdzie ceny poszły w górę. Eksperci zapowiadają, że w najbliższym czasie...

Podziel się
Dodaj komentarz
(photoGartner/iStockphoto)

Ceny wynajmu mieszkań są podobne jak w 2012 roku, a w niektórych miastach nawet trochę spadły - wynika z danych serwisu otodom.pl.

Wyjątkiem na mapie nieruchomości jest Warszawa, gdzie ceny są zdecydowanie wyższe niż w innych regionach Polski.

Jak dodaje Aleksandra Kubicka z serwisu, za wynajęcie najbardziej popularnego mieszkania, czyli 2-pokojowego w stolicy, trzeba średnio płacić 2 i pół tysiąca złotych, podczas gdy w Poznaniu 1400 złotych. _ Nawet w obrębie samej Warszawy widać duże różnice - w zależności od dzielnicy - _mówi.

Aleksandra Kubicka dodaje, że zauważalnie spadły ceny wynajmu mieszkań 3-pokojowych, co można wiązać między innymi z większą skłonnością Polaków do oszczędzania.

Najdrożej trzypokojowe mieszkanie do wynajęcia kosztuje w Warszawie - średnio od 3 500 do 3 800 złotych, najtaniej jest w Poznaniu - 1900 złotych.

Według Aleksandry Kubickiej w najbliższych miesiącach ceny wynajmu mieszkań - głównie 2-pokojowych - w miastach akademickich wzrosną - średnio o 100 -200 złotych, co jest związane z większym zapotrzebowaniem na nie wśród studentów, niż obecnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Wynajem domu tańszy od mieszkania? To możliwe Uważane dotychczas za najlepsze do wynajmu mieszkania dwupokojowe mają rosnąca konkurencję. To domy.
Rachunki za media dużym obciążeniem dla polskich rodzin Po uwzględnieniu siły nabywczej rachunki za media w Polsce stają się jedynymi z najwyższych w całej Unii Europejskiej.
Wynajem zyskowniejszy od lokat i obligacji Inwestycja w mieszkanie na wynajem staje się propozycją coraz bardziej wartą rozważenia.
Tagi: rynek mieszkaniowy, mieszkanie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, czołówki, nieruchomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz