Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chiński COVEC zapłaci Polsce?

0
Podziel się:

Jakiś czas temu chiński koncern COVEC, który wycofał się z budowy autostrady A2. W Warszawie przebywa delegacja firmy, która rozmawia o sposobach zakończenia sprawy.

Chiński COVEC zapłaci Polsce?
(Kris Duda/Flickr)

Po tej inwestycji Chińczykom pozostał wstyd, a Polakom - niespłacone po dziś dzień długi. Chiński koncern COVEC, który wycofał się z budowy autostrady A2, chce w końcu uregulować płatności - dowiedziało się Polskie Radio. W Warszawie przebywa chińska delegacja firmy, która rozmawia o sposobach zakończenia tej sprawy.

Niechlubne wycofanie się COVEC-u z budowy A2 nadwątliło wiarygodność chińskiego giganta w oczach partnerów na całym świecie. Firma dotychczas nie wypłaciła odszkodowań za zerwanie umowy, które znalazły się w kontrakcie na A2. Polska była pierwszym krajem Unii Europejskiej, który zezwolił chińskiej firmie na realizację tak dużego projektu infrastrukturalnego za publiczne fundusze.

W Warszawie po raz kolejny przedstawiciele COVEC-u będą negocjować warunki wypłaty odszkodowań. Koncern nie komentuje tej sprawy, ale według nieoficjalnych informacji - Chińczycy podczas najbliższej rundy negocjacji będą chcieli doprowadzić sprawę do końca. Źródła zbliżone do firmy twierdzą, że COVEC ponownie chce uczestniczyć w przetargach na terenie Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Przedwyborcze dróg otwieranie. Za 4,5 mld zł jeździmy szybciej Prawie 4,5 mld zł kosztowało wybudowanie 150 km nowych dróg ekspresowych i obwodnic.
Ukraińcy pracujący na czarno dostaną pensję Pracownicy z Ukrainy, którzy pracowali "na czarno" porządkując pobocza autostrad w Polsce, otrzymają zaległe wynagrodzenie od podolsztyńskiego pracodawcy.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)