Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chiński gigant wchodzi do Europy przez Polskę

0
Podziel się:

Xiaomi, jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych świata, której wartość w 2014 roku szacowano na 46 mld USD, wchodzi na nasz rynek z dwoma modelami kamerek marki Xiaoyi - dla osób aktywnych oraz do użytku domowego. Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym powstaje oficjalna sieć dystrybucji tej marki.

Chiński gigant wchodzi do Europy przez Polskę
(Vernon Chan/wikimedia (CC BY 2.0))

Xiaomi, jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych świata, której wartość w 2014 roku szacowano na 46 mld dol., wchodzi na nasz rynek z dwoma modelami kamerek marki Xiaoyi - dla osób aktywnych oraz do użytku domowego.

Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym powstaje oficjalna sieć dystrybucji tej marki.

Koncern Xiaomi ("Mały Ryż") potrzebował zaledwie pięciu lat, by stać się jednym z największych producentów urządzeń mobilnych na świecie (pod względem sprzedaży smartfonów zajmuje czwarte miejsce). Ze względu na innowacyjne metody marketingu oraz odważny styl zarządzania nazywany jest "chińskim Apple".

- Nawiązaliśmy współpracę, ponieważ Xiaomi to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm technologicznych na świecie. Stworzenie własnej sieci dystrybucji dla marki Xiaoyi stanowi element wzmacniania obecności koncernu na rynkach zachodnich - mówi Jakub Tomasiczek, dyrektor generalny firmy JBTS, oficjalnego dystrybutora w Polsce marki Xiaoyi.

Dystrybucja jest budowana w oparciu o portal internetowy we współpracy z Allegro.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)