Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Chiński gigant wchodzi do Europy przez Polskę

Chiński gigant wchodzi do Europy przez Polskę

Fot. Vernon Chan/wikimedia (CC BY 2.0)

Xiaomi, jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych świata, której wartość w 2014 roku szacowano na 46 mld dol., wchodzi na nasz rynek z dwoma modelami kamerek marki Xiaoyi - dla osób aktywnych oraz do użytku domowego.

Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym powstaje oficjalna sieć dystrybucji tej marki.

Koncern Xiaomi ("Mały Ryż") potrzebował zaledwie pięciu lat, by stać się jednym z największych producentów urządzeń mobilnych na świecie (pod względem sprzedaży smartfonów zajmuje czwarte miejsce). Ze względu na innowacyjne metody marketingu oraz odważny styl zarządzania nazywany jest "chińskim Apple".

- Nawiązaliśmy współpracę, ponieważ Xiaomi to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm technologicznych na świecie. Stworzenie własnej sieci dystrybucji dla marki Xiaoyi stanowi element wzmacniania obecności koncernu na rynkach zachodnich - mówi Jakub Tomasiczek, dyrektor generalny firmy JBTS, oficjalnego dystrybutora w Polsce marki Xiaoyi.

Dystrybucja jest budowana w oparciu o portal internetowy we współpracy z Allegro.


PAP
Czytaj także
Polecane galerie
marcinmrn
83.20.92.* 2016-01-18 19:09
Co za imbecyl dodal ten artykul.Smiech na sali...

Xiaomi nie wchodzi i nigdy nie wejdzie do Europy, chodzi o marke Xiaoyi, czyli ich podmarke. Nie ma zadnego oficjalnego sklepu. Jakas firemka zarejestrowana w mieszkaniu, kolejni janusze biznesu...

Money.pl - niby powazny portal a podaje bzdury takie ze oczy bola.
teryeye
103.29.142.* 2016-01-14 01:58
mam od 2 lat xiaomi i jest niezawodny. bardzo niska cena jak na taki telefon, przebija te smiecice samsunga i innych ktorzy sobie za telefon pare tysi zycza
lupov
213.241.28.* 2016-01-13 15:10
marka XIAOMI model kamery YI czyli kamera XIAOMI YI - co za debil pisal ten artykul...
Zobacz więcej komentarzy (28)