Notowania

Zakaz eksportu gazu, ograniczenie handlu ropą. Chiny odcinają się od Korei Płn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)
Pekin wprowadza w życie sankcje ONZ

Chiny zakazują eksportu gazu LNG do Korei Północnej i zamierzają ograniczyć handel ropą naftową z tym krajem - ogłosiło w sobotnim oświadczeniu chińskie ministerstwo handlu. To krok zgodny z sankcjami Rady Bezpieczeństwa ONZ nałożonymi na Pjongjang.

Pekin ze skutkiem natychmiastowym całkowicie zakazuje eksportu skroplonego gazu ziemnego (LNG) do Korei Północnej oraz importu tekstyliów z tego państwa - podano w dokumencie. Ograniczenia na chiński eksport ropy naftowej mają wejść w życie 1 października.

To kolejne ograniczenia: 14 września chińskie ministerstwo handlu oświadczyło, że zakazuje importu węgla, rudy żelaza, ołowiu oraz owoców morza z Korei Północnej. To dla reżimowego kraju spory cios - Chiny to największy partner handlowy.

Od tej detonacji zaczęły się problemy Korei

Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi wezwał w czwartek Pjongjang do zaniechania programu nuklearnego. Podkreślił zarazem, że Pekin konsekwentnie opowiada się za denuklearyzacją Półwyspu Koreańskiego.

Reuters poinformował w czwartek, że chiński bank centralny polecił bankom wstrzymanie świadczenia usług finansowych oraz pozamykanie spraw związanych z kredytami dla klientów z Korei Północnej.

Po szóstej, największej z dotychczasowych północnokoreańskiej próbie nuklearnej przeprowadzonej 3 września Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie rozszerzyła sankcje wobec Pjongjangu.

Tagi: świat, chiny, handel, rząd, konflikt, pap, korea płn., wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-09-2017

ależ czemu?Morawiecki tak długo chodził z niedopiętym? TAKI NIECHLUJ Z NIEGO?

23-09-2017

hfhfhBardzo dobrze! Odciąć się Od Korei Płn. tak jak i ona odcina się od reszty świata! (A właściwie on).

24-09-2017

JiiJa natomiast odnosze wrazenie ze coraz bardziej lubie Kima

Rozwiń komentarze (25)