Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hakerzy
09.10.2014 12:27

Chiny oskarżają USA o kłamstwa w sprawie hakerów

To reakcja na słowa dyrektora FBI, który poinformował, że ataki hakerów będących na usługach Pekinu kosztują rocznie amerykańską gospodarkę miliardy dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ChinFotoPress/EAST NEWS)

Chiny oskarżyły Stany Zjednoczone o przeinaczanie faktów, po tym jak dyrektor Federalnego Biura Śledczego (FBI) poinformował, że ataki hakerów będących na usługach Pekinu kosztują rocznie amerykańską gospodarkę miliardy dolarów.

Dyrektor FBI James Comey mówił w niedzielę, 5 października, w programie telewizji CBS, że chińscy hakerzy atakują głównie duże amerykańskie firmy, z czego wiele z nich nie jest świadomych, że są celem cyberprzestępców. Comey podkreślił, że działania Chin w tej sferze są _ agresywne i powszechne _.

Rzecznik chińskiego MSZ Hong Lei podkreślił na konferencji prasowej, że Pekin zdelegalizował działalność hakerską i ostro walczy z tym zjawiskiem.

_ - Wyrażamy niezadowolenie, że Stany Zjednoczone bezzasadnie przeinaczają fakty w celu oczernienia dobrego imienia Chin - dlatego domagamy się od USA zaprzestania tego typu działań. (...) Żądamy także zaprzestania zakrojonych na szeroką skalę amerykańskich ataków internetowych na inne państwa. USA chcą odwrócić uwagę, roniąc krokodyle łzy. To się nie uda _ - powiedział Hong.

Chiny i USA regularnie przerzucają się oskarżeniami o szpiegostwo cybernetyczne. W USA oskarżono w maju pięciu oficerów chińskich o hakerskie włamania do systemów komputerowych firm amerykańskich w celu zdobycia tajemnic handlowych.

Był to pierwszy przypadek publicznego oskarżenia przez USA konkretnych zagranicznych wojskowych o cyberszpiegostwo przemysłowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Gigantyczne elektroniczne włamanie w USA Cyberprzestępcy skradli w USA dane nawet 70-ciu milionów ludzi. Wszyscy byli klientami dużej sieci handlowej _ Target _.
USA punktują Chiny. Pekin ostro reaguje _ Czy to nie Stany Zjednoczone zostały zdemaskowane jako cyber-tyran globalnej inwigilacji _.
Tagi: hakerzy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, e-biznes, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz