Notowania

chiny
14.11.2016 08:08

Polska żywność szansą na zwiększenie wymiany handlowej z Chinami

Polska żywność szansą na zwiększenie wymiany handlowej z Chinami. Dziś oficjalną wizytę w Pekinie rozpoczyna wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jacek Bogucki. W stolicy Chin odbędzie się szeroka prezentacja polskich produktów rolno-spożywczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER/East News)

W poniedziałek oficjalną wizytę w Pekinie rozpoczyna wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jacek Bogucki. W stolicy Chin odbędzie się szeroka prezentacja polskich produktów rolno-spożywczych.

Minister Bogucki weźmie udział w otwarciu pekińskich Targów ANU FOOD, których Polska jest w tym roku krajem partnerskim. Do Chin przyjedzie kilkudziesięciu polskich producentów żywności, w tym także eksporterzy jabłek.

Od kilku dni jabłka z Polski, po zakończeniu procedury certyfikacyjnej, oficjalnie mogą być sprzedawane na rynku Chińskiej Republiki Ludowej. Minister Jacek Bogucki spotka się ze swoim chińskim odpowiednikiem. W planach są też rozmowy w chińskim urzędzie fitosanitarnym. Polska chce m.in. zwiększenia liczby producentów drobiu, dopuszczonych na tutejszy rynek.

Problem w relacjach stanowi też chińskie embargo na mięso wieprzowe. Chiny nie chcą zgodzić się bowiem na tzw. regionalizację, która umożliwiałaby eksport mięsa wieprzowego spoza regionów dotkniętych ASF.

Tagi: chiny, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2016

luki36SUPER....w końcu coś pozytywnego

14-11-2016

W.F.T.Od dawna była przepowiednia że do Uralu my a dalej Chiny.

18-11-2016

J.T.A ja myślałem że już nas zalewają Chińskie towary, a tu dopiero trzeba otworzyć chiński rynek ??!!! To co jeszcze nie jest chińskie ???!!!

Rozwiń komentarze (5)