Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

GUS:
Przemysł w górę najszybciej w tym roku

Polska żywność szansą na zwiększenie wymiany handlowej z Chinami

Polska żywność szansą na zwiększenie wymiany handlowej z Chinami

Fot. Michał Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER/East News

W poniedziałek oficjalną wizytę w Pekinie rozpoczyna wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jacek Bogucki. W stolicy Chin odbędzie się szeroka prezentacja polskich produktów rolno-spożywczych.

Minister Bogucki weźmie udział w otwarciu pekińskich Targów ANU FOOD, których Polska jest w tym roku krajem partnerskim. Do Chin przyjedzie kilkudziesięciu polskich producentów żywności, w tym także eksporterzy jabłek.

Od kilku dni jabłka z Polski, po zakończeniu procedury certyfikacyjnej, oficjalnie mogą być sprzedawane na rynku Chińskiej Republiki Ludowej. Minister Jacek Bogucki spotka się ze swoim chińskim odpowiednikiem. W planach są też rozmowy w chińskim urzędzie fitosanitarnym. Polska chce m.in. zwiększenia liczby producentów drobiu, dopuszczonych na tutejszy rynek.

Problem w relacjach stanowi też chińskie embargo na mięso wieprzowe. Chiny nie chcą zgodzić się bowiem na tzw. regionalizację, która umożliwiałaby eksport mięsa wieprzowego spoza regionów dotkniętych ASF.Polska, chiny, żywność, wymiana handlowa
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
MIKI?
2016-12-05 17:02
Od nas mięso,jabłka ,ziemniaki ,zboże, a z Chin śmierdzące buty ubranie z plastyku który uczula itp.to jest rozwój handlu .?
Lewizna
2016-12-02 17:09
Jak to jest, ze w Polsce wszędzie,od lat jesz chinszczyzna? Jakim prawem oni tu sprzedają swoje towary. kto chroni Wietn. pośredniczcych w tym handlu vide Stadion X lecia a dzisiaj Wólka Kosowska - 20 kilometrów za Warszawą...
J.T.
2016-11-18 14:22
A ja myślałem że już nas zalewają Chińskie towary, a tu dopiero trzeba otworzyć chiński rynek ??!!!
To co jeszcze nie jest chińskie ???!!!
Pokaż wszystkie komentarze (5)