Notowania

chiny
24.03.2011 10:11

Chiny będą dalej wykupować dług Europy

Rzeczniczka chińskiego rządu tłumaczy, że wynika to z chęci pomocy europejskiej gospodarce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Caballero/CC/Flickr)

Władze w Pekinie nadal dostrzegają ryzyko, związane z problemami zadłużenia w strefie euro i zwiększają swój portfel obligacji rządów europejskich, żeby pomóc temu regionowi - powiedziała rzeczniczka chińskiego MSZ Jiang Yu.

Poproszona o komentarz do dymisji portugalskiego premiera Jose Socratesa, rzeczniczka oświadczyła, że Chiny chcą w dalszym ciągu rozwijać _ wszechstronne, strategiczne stosunki _ z Portugalią.

_ - We wspólnym interesie Chin i Europy leży umacnianie współpracy gospodarczej i handlu _ - powiedziała Jiang Yu, dodając, że taka współpraca jest korzystna także dla globalnego wzrostu gospodarczego.

Reuters odnotowuje, że od czasu, gdy w ubiegłym roku problemy zadłużenia w strefie euro wstrząsnęły rynkami, Chiny regularnie zapewniają, iż wciąż mają zaufanie do waluty europejskiej i obiecują kupować obligacje, emitowane przez borykające się z trudnościami państwa eurolandu.

Agencja zwraca uwagę, że 25 procent chińskich rezerw walutowych, które wynoszą 2,85 biliona USD, jest denominowane w euro, więc zainteresowanie Pekinu rozwiązaniem europejskiego kryzysu zadłużenia jest oczywiste.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/174/t112302.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chiny;pomoga;europie;kupia;smieciowe;papiery;,238,0,686062.html) Chiny pomogą Europie. Kupią "śmieciowe" papiery". Premier Chin podkreśla, że jego kraj będzie wspierał stabilność euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t98363.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kusimy;chinczykow;naszymi;obligacjami,48,0,788784.html) Kusimy Chińczyków naszymi obligacjami Resort finansów rozmawia z przedstawicielami Bank of China oraz China Investment Corporation.
Tagi: chiny, obligacje, euro, strefa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz