Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny chcą wesprzeć Europę. Będą inwestycje

0
Podziel się:

Prezydent Chin Hu Jintao oświadczył, że jego kraj jest przygotowany do zacieśnienia współpracy z Unią Europejską.

Chiny chcą wesprzeć Europę. Będą inwestycje
(ec.europa.eu)
bEJvenWt

Prezydent Chin Hu Jintao oświadczył, że jego kraj _ jest przygotowany do zacieśnienia współpracy z Unią Europejską _. Prezydent przebywa z oficjalną dwudniową wizytą w Austrii, skąd uda się na szczyt G-20 do Cannes.

Po spotkaniu z prezydentem Austrii Heinzem Fischerem Hu Jintao powiedział, że _ jego kraj jest przygotowany do współpracy Unią Europejską w celu ożywienia światowej gospodarki _.

Podkreślił, że współpraca z Europą leży w strategicznym interesie Chin. - _ Chiny i Europa płyną tą samą łodzią i powinny trzymać się razem _ - dodał Hu Jintao, zapewniając, że jest przekonany, iż Europa potrafi przezwyciężyć obecne trudności gospodarcze.

bEJvenWv

Obietnicę _ wsparcia zadłużonej Europy w postaci chińskich inwestycji _ złożył również minister handlu Chin podczas austriacko-chińskiego forum gospodarczego w Wiedniu.
Podczas spotkania nie podniesiono tematu respektowaniu praw człowieka w Chinach.

Do ratyfikowania Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych usiłowała natomiast wezwać chińskie władze grupa tybetańskich uchodżców, która rozwinęła tybetańską flagę niedaleko hotelu _ Imperial _, gdzie zatrzymał się chiński prezydent. Flagę usiłowała wyrwać grupa chińskich działaczy. Doszło do zamieszek. Interweniowała policja.

Więcej o relacjach z Chinami - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t128927.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kraje;z;azji;zdominuja;swiatowa;gospodarke,244,0,920820.html) Te kraje zdominują światową gospodarkę Indie i Chiny wraz z Indonezją, Japonią, Koreą Płd., Malezją i Tajlandią będą za 40 lat wytwarzać ponad połowę światowej produkcji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t128923.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/unijne;firmy;narzekaja;na;bariery;w;chinach,65,0,905793.html) Wolniej otwierają rynek. Firmy z UE narzekają Europejskie przedsiębiorstwa mogłyby wiele wnieść do rozwoju i modernizacji Chin, ale napotykają wiele barier i są dyskryminowane - donosi Izba Handlowa UE w Pekinie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t113499.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chinczycy;pomoga;wegrom;kupia;obligacje,160,0,860576.html) Chińczycy pomogą Węgrom. Kupią obligacje Chiński premier Wen Jiabao zapowiedział, że jego kraj jest gotowy kupić nie tylko obligacje węgierskiego rządu, ale także i udzielić Węgrom kredytu w wysokości miliarda euro.
bEJvenWW
KOMENTARZE
(0)