Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Donald Trump
11.10.2016 18:46

Clinton kusi wyborców nowymi ulgami podatkowymi. Nawet 200 mld dolarów w 10 lat

Przedstawiona we wtorek propozycja jest skierowana do rodzin z klasy średniej; ma zwiększyć z obecnego tysiąca do 2 tys. dolarów rocznie ulgę podatkową na dziecko poniżej 4. roku życia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GREGG NEWTON/AFP)

Walcząc o głosy wyborców wciąż niezdecydowanych i tych, którzy odwracają się od republikańskiego pretendenta do Białego Domu Donalda Trumpa, kandydatka Demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton proponuje nowe ulgi podatkowe dla rodzin z małymi dziećmi.

Przedstawiona we wtorek propozycja jest skierowana do rodzin z klasy średniej; ma zwiększyć z obecnego tysiąca do 2 tys. dolarów rocznie ulgę podatkową na dziecko poniżej 4. roku życia. Sztab Clinton oszacował koszty tej propozycji dla budżetu państwa na około 150-200 mld dolarów w ciągu 10 lat i zapowiedział, że zostaną one pokryte z wyższych podatków dla bogatych podatników.

Także kandydat Partii Republikańskiej Donald Trump obiecał w kampanii pomoc dla rodzin w postaci ulg podatkowych na opiekę nad dziećmi, ale jak krytykowali niektórzy eksperci, na jego propozycji zyskałyby głównie rodziny z wyższymi dochodami.

Clinton ma mówić o swojej propozycji we wtorek w Miami na Florydzie, jednym z kluczowych tzw. stanów wahających się, gdzie rozegra się 8 listopada walka o prezydenturę USA. Według portalu realpolitics.com, który podsumowuje dostępne sondaże, Clinton prowadzi w tym stanie przed Trumpem przewagą około 2,9 punktów procentowych.

Komentatorzy zwracają uwagę na nieprzypadkowy czas ogłoszenia przez Clinton nowej propozycji, gdy Trump po ostatnich skandalach traci w sondażach i opuszcza go coraz więcej Republikanów. To na przejęciu niezdecydowanych i sceptycznych w sprawie Trumpa wyborcach skupia się teraz kampania Clinton.

- Zawsze byłem Republikaninem i nigdy w życiu nie głosowałem na kandydata Demokratów. Ale nienawidzę Trumpa z pasją, jaką zwykle rezerwuję dla węży, i będę głosował na Clinton - powiedział we wtorek w radiu NPR jeden z ważniejszych republikańskich działaczy na Florydzie Mac Stipanovich, który w prawyborach poparł najpierw Jeba Busha, a potem Marco Rubio.

Wyraził oczekiwanie, że w najbliższych dniach pojawią się nowe kompromitujące Trumpa informacje i opuszczą go kolejni Republikanie. - Nawet ci Republikanie, którzy są najmniej chętni, by opuścić tonący okręt, wskoczą do wody - dodał.

Tagi: Donald Trump, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2016

JoanaJankesi - NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ. Trump to jedyne lekarstwo dla USA

11-10-2016

dcdcdcdA skad clintonowa wezmie te pieniadze ? Cyzby ameryka kolejna wojenke szykowala?

24-10-2016

m-53Clinton zapowiada kasę dla dzieciorobów i patologii i podwyższenie podatków dla przedsiębiorców i lepiej zarabiających (posługuję się językiem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)