Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co czeka frankowych kredytobiorców?

0
Podziel się:

Analitycy prognozują, czy zadłużeni mogą liczyć na obniżkę rat w najbliższych miesiącach.

Co czeka frankowych kredytobiorców?
(philipp4225/iStockphoto)

Masz kredyt we frankach szwajcarskich? Jest szansa, że w tym roku zapłacisz mniejsze raty. Ulga tak zwanych frankowców nie będzie jednak duża.

Analityk TMS Brokers Bartosz Sawicki wyjaśnia, że w tym roku, szczególnie w jego drugiej połowie, złotówka może zyskać w stosunku do franka szwajcarskiego.

Według TMS Brokers, pod koniec 2014 roku za jednego franka możemy zapłacić około 3 złotych i 25 groszy.

Analityk podkreśla, że po ubiegłorocznym umocnieniu szwajcarskiej waluty frank może być przewartościowany, a zagrożenie deflacją w Szwajcarii jeszcze nie minęło.

Przełomu w notowaniach franka i złotówki nie spodziewa się analityk portalu Cinkciarz.pl Marcin Lipka. Mimo to także jego zdaniem frankowi kredytobiorcy mogą liczyć na niewielkie obniżki rat.

Wszystko za sprawą umacniającej się polskiej gospodarki, która może przełożyć się na wyższą inflację, a w dalszej perspektywie - na zaostrzenie polityki pieniężnej. To - jak przypomina - będzie oznaczało umocnienie złotówki.

Kurs franka szwajcarskiego w minionym roku

Z danych Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że w minionych latach banki udzieliły około 580 tysięcy kredytów denominowanych we frankach szwajcarskich. Na koniec czerwca 2013 roku suma kredytów zaciągniętych we frankach wynosiła ponad 145 miliardów złotych.
Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)