Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co ze strefą wolnego handlu? Trwają rozmowy

0
Podziel się:

Negocjatorzy Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych są zadowoleni z przebiegu rozmów na temat utworzenia strefy wolnego handlu.

Co ze strefą wolnego handlu? Trwają rozmowy
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Negocjatorzy Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych są zadowoleni z przebiegu rozmów na temat utworzenia strefy wolnego handlu. Pierwsza runda negocjacji w tej sprawie zakończyła się w stolicy USA.

W ubiegłym tygodniu politycy europejscy zapowiadali, że w rozmowach z Amerykanami zostanie podniesiona kwestia inwigilacji przez służby specjalne USA. Tak się jednak nie stało.

Jak poinformował amerykański negocjator Daniel Mullaney sprawa ta nie była w ogóle dyskutowana. Przedstawiciel Unii Europejskiej Ignacio Garcia-Bercero oświadczył, że pierwsza runda negocjacji była bardzo obiecująca. _ - Widzimy szanse na porozumienie, które zmieni oblicza naszych gospodarek _ - oświadczył.

Zarówno Garcia-Bercero jak i Mullaney wyrazili nadzieję, że amerykańsko- europejski układ o wolnym handlu uda się osiągnąć do końca 2014 roku. Obaj podkreślili jednak, że na razie rozmowy są w bardzo wczesnym stadium i że w najbliższym czasie do prac przystąpią przedstawiciele 14 grup roboczych.

Czytaj więcej w Money.pl
Początek szczytu G8 pod znakiem umowy handlowej UE - USA Przed szczytem G8 obserwatorzy przewidywali, że głównymi tematami będą: stan światowej gospodarki, walka z rajami podatkowymi, propozycje dotyczące wolnego handlu światowego, a także międzynarodowe ogniska kryzysowe.
Unia Europejska pozywa Rosję. Za co? Sprawa, która dotyczy rosyjskich opłat recyklingowych na samochody rozegra się na forum Światowej Organizacji Handlu WTO.
UE i USA powrócą do rozmów pomimo PRISM? Dla Polski ważną kwestią w ramach negocjacji z USA jest zniesienie amerykańskich ograniczeń w eksporcie gazu do Unii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)