Notowania

strajk na kolei
29.12.2012 16:08

Coraz bliżej strajku na kolei?

Toczą się rozmowy, ale związkowcy są z nich niezadowoleni. Skarżą się na ciągłe przerywanie negocjacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pkp.pl)

*Wciąż nie ma porozumienia między związkowcami a pracodawcami w sprawie ulg przejazdowych. Związkowcy domagają się, by kolejarze emeryci i renciści i rodziny pracowników PKP nadal korzystały z 80 procentowej ulgi. *

Jak mówi w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Grzegorz Herzyk, rzecznik prasowy Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP, kolejne mediacje odbędą się 4 stycznia:

- _ Na chwilę obecną nie można mówić o fiasku rozmów, bo mediacje będą kontynuowane 4 stycznia _ - powiedział Herzyk.

Grzegorz Herzyk zaznacza, że związkowcy chcą, by ze strony pracodawców pojawiły się osoby posiadające większe kompetencje. Jak podkreśla, pomogłoby to w szybszym osiągnięciu porozumienia:

- _ W tej chwili rozmowy wyglądają tak, że przedstawiciele pracodawcy co chwilę przerywają rozmowy, by konsultować ich tok. Jeśli nie mają kompetencji do podejmowania decyzji, to może powinien ktoś, kto może podejmować decyzje _- mówi rzecznik.

Do tej pory uprzywilejowane grupy korzystały z 80 procentowej ulgi. Od nowego roku zniżka ta nadal by obowiązywała, pod warunkiem jednak, że zainteresowany emeryt czy rencista zapłaci najpierw 140 zł. Pracodawcy kolejowi szacują, że dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzili by rocznie 27 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk sparaliżuje PKP? Oto plan awaryjny Dziś ostatni dzień referendum, za tydzień wyniki. Kolejarze decydują, czy będą strajkować.
Kolejarze grożą strajkiem. Zatrzymają pociągi na święta? Przed takim zagrożeniem ostrzega minister transportu. Związkowcy kolejowi odpowiadają.
Grozi nam paraliż na PKP? Szykują wielki strajk Po 9 grudnia część pociągów zostanie na bocznicach. Powodem groźby strajku jest zapowiedziane ograniczenie ulg na bilety dla kolejowych emerytów i rencistów.
Tagi: strajk na kolei, pkp, kolei, strajk, rozmowy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz