Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

COVEC nie dokończy budowy A2. GDDKiA będzie domagać się 741 mln zł

0
Podziel się:

Konsorcjum żądało zwiększenia wartości kontraktu w zamian za kontynuowanie inwestycji.

COVEC nie dokończy budowy A2. GDDKiA będzie domagać się 741 mln zł
(Imageegaml/iStockphoto)

Chińskie konsorcjum nie dokończy budowy autostrady A2 na odcinku Łódź - Warszawa. Decyzję taką podjęły władze Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po serii spotkań z Chińczykami.

Jak poinformował zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Andrzej Maciejewski, Chińczycy zgłosili 9 czerwca konieczność podniesienia wartości kontraktu. GDDKiA nie zgodziła się na takie warunki

W związku z odstąpieniem od umowy możliwe są dwa scenariusze kontynuowania prac na autostradzie: przetarg lub negocjacje z potencjalnymi wykonawcami. Poza tym GDDKiA zamierza domagać się odszkodowania od COVEC w wysokości 741 mln złotych.

Dyrekcja zapewnia, że w lipcu zostanie przywrócona normalna praca na autostradzie. Andrzej Maciejewski obiecał też, ze droga będzie przejezdna na Euro 2012.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t141154.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/co;dalej;z;a2;analizuja;oferte;chinczykow,114,0,849266.html) Co dalej z A2? Analizują ofertę Chińczyków Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygląda się propozycjom firmy Covec. Zdaniem ekspertów to Chińczycy mają mocne atuty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t46898.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;roboty;na;a2;rusza;z;koncem;lipca,215,0,850135.html) Tusk: Roboty na A2 ruszą z końcem lipca Poszukiwany jest wykonawca, który za _ rozsądne pieniądze _ dokończy budowę autostrady.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t141471.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/zdazymy;zbudowac;a2;bez;chinczykow;ekspert;za;duzo;optymizmu,137,0,847497.html) Zdążymy zbudować A2 bez Chińczyków? Ekspert: Za dużo optymizmu Premier zapewnia, że A2 będzie gotowa przed Euro. Eksperci i PiS w to nie wierzą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)