Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie tylko "Cyberpunk". Polski rynek gier komputerowych wart 2 mld zł

6
Podziel się

W Kolonii rozpoczęły się jedne z największych targów branży gier komputerowych - Gamescom. Nasi producenci są tam bardzo dobrze widoczni. Polskie studia zajmują rekordowa powierzchnię.

Gamescom to jedne z najważniejszych targów w branży gier komputerowych
Gamescom to jedne z najważniejszych targów w branży gier komputerowych
bEhBdkFx

W Kolonii zaprezentują się zarówno giganci, tacy jak CD Project i Techland, jak i mniejsi. Polscy twórcy chcą nie tylko pokazać nowe produkcje, lecz także nawiązać współpracę biznesową z wydawcami i innymi deweloperami – informuje "Dziennik. Gazeta Prawna".

Jednym z najważniejszych wydarzeń, w których uczestniczyć będą Polacy, będą zamknięte pokazy godzinnego fragmentu gry „Cyberpunk 2077”. Zainteresowanie mediów, partnerów biznesowych i inwestorów jest ogromne. Wciąż spływają zgłoszenia od kolejnych osób, które chciałyby uczestniczyć w pokazach odbywających się w strefie biznesowej targów.

bEhBdkFz

W poniedziałek 21 sierpnia CD Projekt powołał nową spółkę – Spokko, która będzie realizowała nieogłoszony jeszcze projekt na urządzenia mobilne. Większościowy pakiet udziałów objął CD Projekt, pozostałe zaś przypadną kluczowym osobom odpowiedzialnym za projekt.

Historyczna gra strategiczna od polskiego studia

**

bEhBdkFF

**

Branża warta 2 mld złotych

Polski rynek gier jest wart już ponad 2 mld zł. Jesteśmy 24. potęgą świata w tej branży. Największymi graczami są Chiny i USA.

Globalny rynek gier osiągnie w tym roku wartość 140 mld dolarów.

bEhBdkFG

Strefa biznesowa targów będzie otwarta od 21 do 23 sierpnia, zaś osoby prywatne mogą w nich uczestniczyć od 22 do 25 sierpnia. Rok temu Gamescom odwiedziło blisko 350 tys. uczestników, 30 tys. gości biznesowych oraz ponad 900 wystawców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEhBdkGa
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(6)
krissopot
3 lata temu
strzelanki ,gry, czyli po prostu rozrywka dla gawiedzi
Nie tylko CD ...
3 lata temu
Polska firma PlayWay dominuje na globalnej platformie sprzedaży steam od 3,5 miesiąca z 1 strony top global steam nie spada gra House Flipper o remontach domów, którą szczególnie upodobali sobie Amerykanie(głównie kobiety) na dniach ma wejść odrębny dodatek dotyczący tworzenia własnego ogrodu-Garden, na który jest ogromne zainteresownaie. Od 14 sierpnia na 1 stronie steamu doszła druga gra PLWu Phanthom Doctrine, która jest świetną strategias zpiegowsko- turową z czasów zimnej wojny. Bardzo wysoko oceniona przez niezależne serisy eksperckie poczatkowo została lekko słabiej wyceniona przez graczy ale obecnie ma juz wysokie noty.
EmperorQin
3 lata temu
Liczby potwierdzają: z potrzeby zabawy się nie wyrasta
bEhBdkGb
mika
3 lata temu
'Jesteśmy 24. potęgą świata w tej branży'. Wszyscy są potęgami. Same miszcze.
fdsrfwewerwte...
3 lata temu
potrzebne te gry jak dziura w plocie może tak coś w tej polsce wymyślą potrzebnego do życia