Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|

Twórca SKOK-ów chciał zdeponować w banku Czarneckiego 60 mln zł. Nowy wątek w aferze KNF

155
Podziel się

Czarnecki i Chrzanowski rozmawiali nie tylko o przychylności dla Getin Noble Banku. Poruszony został również temat SKOK-ów. Czarnecki opowiadał, jak twórca kas przyszedł do niego z depozytem na 60-70 mln zł. Dodawał też, że jest wściekły na PO za SKOK-i.

Czarnecki opowiada, jak przyszedł do niego Bierecki z depozytem na 60-70 mln zł
Czarnecki opowiada, jak przyszedł do niego Bierecki z depozytem na 60-70 mln zł (Milosz Poloch/REPORTER)
bDBgGksB

Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za ok. 40 mln zł - mówi Leszek Czarnecki w artykule w "Gazecie Wyborczej". Dziennik publikuje też stenogramy z rozmowy Czarnecki-Chrzanowski, do której doszło w marcu tego roku.

Jeden z najbogatszych Polaków mówi w niej, że jest cięty na PO - Że co, że objęli je bankowym? - dopytywał Marek Chrzanowski, szef KNF. Miał prawdopodobnie na myśli Bankowy Fundusz Gwarancyjny. To w 2012, za rządów PO, kasy SKOK zostały objęte przez BFG.

- Tak, jak Zagłoba Inflanty. Dali KNF-owi straszny problem i za nieswoje pieniądze - odpowiada przedsiębiorca.

bDBgGksD

Następnie Czarnecki przytacza historię "mniej więcej sprzed trzech lat". Biznesmen opowiada, jak do jego banku przyszedł Grzegorz Bierecki, twórca i wieloletni prezes kasy krajowej SKOK-ów.

- On przyszedł do nas do banku z prośbą włożenia depozytu. Już w tej chwili nie pamiętam, 60-70 mln zł. Na początku powiedzieliśmy mu, że to za duży depozyt [..]. Ostatnia rzecz, jakiej chciałem, to przyjmować depozyt od Biereckiego, to był szczyt tej całej awantury, widocznie chodził po wszystkich bankach - opowiadał Leszek Czarnecki.

Zobacz także: Prezes związku przedsiębiorców. "Nie wierzę w nic Czarneckiemu". Zobacz wideo:
bDBgGksJ

Jak opowiada biznesmen, sytuacja była dość patowa. Nie mógł odmówić przyjęcia depozytu, ale jednocześnie "miał duże wątpliwości co do pochodzenia tych pieniędzy". Jak zaznacza w rozmowie Czarnecki, postanowił poinformować o całej sytuacji KNF.

- Ja się po prostu boję tych pieniędzy, nie wiem, co będzie dalej. Czy przypadkiem nie będę miał gdzieś podejrzenia o współudział w praniu brudnych pieniędzy, jak się okaże, [że] on te pieniądze ma nielegalnie wyciągnięte ze SKOK-ów - mówi dalej Czarnecki.

- Ale jak to, przychodzi obywatel Polski z depozytem na 60 mln zł, lokuje, i pan się zgłasza do KNF, to gdzie jest problem z perspektywy banku? - dopytuje Marek Chrzanowski.

bDBgGksK

- W każdym razie nie przyjęliśmy tego depozytu - ucina wątek Leszek Czarnecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBgGkte
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(155)
Broszka
2 lata temu
Czas wyjaśnić machloje Pana Biereckiego!!! Gdzie jest Pani Wasserman??? Ona tak pięknie przewodniczy komisji sejmowej - mogłaby sprawę Biereckiego,zanim ucieknie z kraju ,przykładnie wyjaśnić!!!!
Misie Należy
2 lata temu
Jednak z oświadczenia majątkowego Biereckiego wynika, że ma dużo mniej.
ja
2 lata temu
Skoki trzeba koniecznie wyjasnic. Mysle ze mydli sie oczy Amber Gold zeby inne afery byly niewidoczne.
bDBgGktf
Komisja
2 lata temu
Gdyby Po nie objęła lokat w skokach gwarancjami bankowymi byloby już po PiS . Ci którzy straciliby na lokatach nie głosowaliby na PiS . A tak proszę , Bierecki został senatorem a afera skoków zamieciona pod dywan .
Xxx-x
2 lata temu
Skoki to pralnia pieniędzy. Była jest i będzie.
...
Następna strona