Notowania

donald tusk
20.11.2013 09:30

Czy Rostowski odejdzie z rządu? Boni na pewno

Donald Tusk rozmówił się już z dwoma ministrami, szefową resortu sportu - Joanną Muchą i szefem MAC - Michałem Bonim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Dziś dowiemy się ile było prawdy w krążących od tygodni pogłoskach o odejściu Jacka Rostowskiego z rządu. Premier o 11-tej przedstawi szczegóły rekonstrukcji rządu, a część ekspertów spodziewa się, wśród odwołanych ministrów znajdzie się szef resortu finansów.

Donald Tusk rozmówił się już z dwoma ministrami, szefowa resortu sportu - Joanna Muchą i szefem MAC - Michałem Bonim, który również z rządu odejdzie. W wywiadzie dla _ Polityki Ekstra _ zaznaczył, że był otwarty na to, by zostać w rządzie, jak i na to, by odejść. - _ Uzgodniliśmy z premierem, że wybieram nowe zadania _ - powiedział. Poinformował również, że spróbuje swoich sił w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a jedną z przyczyn przenosin do Brukseli są sprawy osobiste.

Dziś ma też dojść do spotkania premiera Donalda Tuska z wicepremierem, prezesem PSL Januszem Piechocińskim w sprawie rekonstrukcji rządu. W ostatnich dniach odejście z rządu zapowiedziała już minister nauki Barbara Kudrycka.

- Już sporo nazwisk na giełdzie krąży i niektóre te typy są prawie w celu, jeśli nie w celu - zaznaczył Piechociński po wieczornym posiedzeniu swego klubu, na którym minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił informację na temat przyjętego przez rząd projektu ws. zmian w OFE.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz