Notowania

stocznie
01.10.2008 10:58

Czy to już wyrok śmierci dla stoczni?

Groźba bankructwa stoczni Gdynia i Szczecin jest coraz bardziej realna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Stefan Kraszewski)

Groźba bankructwa stoczni Gdynia i Szczecin jest coraz bardziej realna, szanse na uratowanie ma jeszcze Gdańsk.

Unijna komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes odrzuca programy restrukturyzacyjne przysłane z Polski dwa tygodnie temu. Jej decyzję musi jeszcze zatwierdzić cała Komisja Europejska, Jeśli stocznie będą musiały zwrócić rządowe wsparcie, będzie to oznaczało ich upadek.

Wiceprzewodniczący klubu poselskiego Platformy ObywatelskiejGrzegorz Dolniakuważa, że opinia pani komisarz Neellie Kroes nie oznacza jeszcze wyroku śmierci dla polskich stoczni.

POSŁUCHAJ POSŁA PO:

Grzegorz Dolniak jest zdania, że w przypadku negatywnej decyzji Komisji Europejskiej w sprawie stoczni rząd się od niej odwoła.

Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Pawła Poncyljusza, ocena pani komisarz Nelly Kroes jest niesprawiedliwa.

POSŁUCHAJ POSŁA PiS:

Zdaniem posła PiS Pawła Poncyljusza, restrukturyzacja polskich stoczni poprzez upadłość jest najbardziej ryzykowna. Dodaje, że syndycy upadłościowi będą wyprzedawać majątek stoczni.

W przypadku ogłoszenia przez Komisję Europejską negatywnej decyzji w sprawie stoczni będą one musiały zwrócił pomoc publiczną, jaką otrzymały od rządu. Będzie to oznaczało ich upadek.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Stocznie w Gdyni i Szczecinie blisko bankructwa ]( http://news.money.pl/artykul/stocznie;w;gdyni;i;szczecinie;blisko;bankructwa,76,0,373836.html ) **
* [ **Polskie stocznie pójda na dno? ** ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/Polskie%20stocznie%20p%C3%B3jd%C4%85%20na%20dno? )
* [ Bitwa o stocznie. Winne PiS czy PO? ]( http://news.money.pl/artykul/bitwa;o;stocznie;winne;pis;czy;po,139,0,366219.html )
* [ J. Kaczyński: Czuję się jak w kabarecie ]( http://news.money.pl/artykul/j;kaczynski;czuje;sie;jak;w;kabarecie,156,0,365980.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: stocznie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz