Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czy warto wybierać obniżoną składkę na ZUS?

0
Podziel się:

Od sierpnia osoby, które zakładają działalność gospodarczą mogą skorzystać z obniżonej składki na ZUS. Specjaliści uważają jednak, że nie warto.

Od sierpnia osoby, które zakładają działalność gospodarczą mogą skorzystać z obniżonej składki na ZUS. Specjaliści uważają jednak, że nie warto.

To miała być dobra wiadomość. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie dla małych i średnich firm – www.msp.money.pl

Osoby rozpoczynające działalność na własny rachunek przez dwa lata będą płacić prawie 3-krotnie niższe składki na ZUS. Zamiast 720 złotych, zapłacą więc niecałe 250 złotych.
Osoby chcące skorzystać z ulgowego ZUS-u nie mogły jednak prowadzić własnej działalności przez ostatnie 5 lat. Nie są też dla tych, którzy rezygnują z etatów i nadal świadczą usługi dla byłego pracodawcy.

Nowe przepisy mają zachęcić do zakładania firm zwłaszcza osoby młode, które nie mogą znaleźć pracy na etacie, bo to właśnie one są najbardziej narażone na bezrobocie, wynoszące 40 procent wśród Polaków do 24 lat.

Specjaliści uważają natomiast, że obniżona składka źle wpłynie na biznes. Twierdzą, że po dwóch latach przedsiębiorcy będą likwidować firmy, bo nie stać ich będzie na opłacenie normalnych danin do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obniżone składki, to także obniżone świadczenia emerytalne.

Więcej informacji o zakładaniu firmy można znaleźć w naszym serwisie dla firm pod adresem: http://www.msp.money.pl/zakladam_firme/zwf/

OGLĄDAJ W TVP3 Wrocław

O obniżonych składkach na ZUS będzie też mowa z „BiznesManiaku”, programie emitowanym co piątek o godz. 17.15 w TVP3 Wrocław, który tworzą dziennikarze Money.pl.

Autorzy – Tomasz Bonek i Bartosz Chochołowski - opowiedzą także o Akademii Wizerunku, którą otworzyły dwie zafascynowane modą kobiety. Teraz prowadzą firmę zajmującą się profesjonalnym doradztwem dotyczącym wizerunku i nieźle zarabiają. Dobierają ubrania, mówią co jest modne, co nosi się na głowie, doradzają makijaż. Także... panom.

W „Biznesmaniaku” padnie też odpowiedź na pytanie: Co zrobić, by mniej zapłacić za założenie księgi wieczystej mieszkania.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)