Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czy znikną małe stacje benzynowe?

0
Podziel się:

W całym kraju jeszcze w tym roku może zniknąć kilkaset małych stacji benzynowych. Powód? Ich właściciele nie mają pieniędzy na obowiązkową modernizację zbiorników.

W całym kraju jeszcze w tym roku może zniknąć kilkaset małych stacji benzynowych. Powód? Ich właściciele nie mają pieniędzy na obowiązkową modernizację zbiorników - donosi „Gazeta Wyborcza".

W Polsce działa od 6,5 do 6,9 tys. stacji paliw. Do końca tego roku wszystkie stacje benzynowe w kraju muszą spełniać zaostrzone wymogi techniczne. Chodzi o dwa rozporządzenia ministra gospodarki, które nakładają na właścicieli stacji obowiązek wyposażenia zbiorników w system alarmowy, który będzie sygnalizował ewentualny wyciek, oraz w urządzenie mierzące poziom cieczy. Dla wielu przedsiębiorców oznacza to konieczność wymiany starych zbiorników na nowoczesne- podaje gazeta.

Wyposażenie małej stacji w niezbędne urządzenia to koszt przynajmniej 100 tys. zł. Jak podaje gazeta co trzeci z właścicieli stara się przynajmniej częściowo spełnić te wymogi. Koszty jednak przerastają możliwości wielu z nich, co może skończyć się zamknięciem stacji.

Jak likwidacja małych stacji wpłynie na rynek? - Zamknięcie nawet kilkuset stacji spowoduje zawirowanie jedynie na rynku lokalnym. Ale z czasem i w takich miejscach, gdzie zniknęły stacje pojawią się pewnie nowi inwestorzy - przewidują eksperci w gazecie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)