Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
deficyt
13.09.2016 10:35

Szałamacha: deficyt budżetu państwa poniżej 30 proc. rocznego planu

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

- Ze wstępnych danych Ministerstwa Finansów wynika, że deficyt budżetu państwa po sierpniu 2016 r. nie przekroczył 30 proc. planu na cały rok, czyli wyniósł poniżej 15 mld zł. Widać już pozytywne efekty klauzuli, która ma przeciwdziałać unikaniu opodatkowania - podał we wtorek szef resortu Paweł Szałamacha.

"Od szeregu miesięcy mamy pozytywny trend, jeśli chodzi o dochody podatkowe osiągane przez MF, ten trend umocnił się także w sierpniu" - powiedział minister na briefingu prasowym.

Przypomniał, że w połowie lipca weszła w życie klauzula obejścia prawa, która ma przeciwdziałać unikaniu opodatkowania. "Ona przyniosła już pozytywny efekt, chociażby z podatku CIT. W stosunku do założonego harmonogramu za sierpień dochody były większe o 248 mln zł, o prawie ćwierć mld, i wyniosły niemalże 2 mld zł" - mówił.

Dodał, że w sumie w okresie styczeń-sierpień 2016 r. dochody wyniosły około 214 mld zł. Zaznaczył, że dane dotyczące wydatków jeszcze wpływają do ministerstwa.

Tagi: deficyt, finanse, budżet, pap, mf, szałamacha, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2016

eerreessEkonomiści zazwyczaj by określić deficyt potrzebują wartości dochodów i wydatków. Ministrowi rządu PiS wystarczy wartość dochodów, bo jak sam … Czytaj całość

13-09-2016

p62Panie Szałamacha proszę mówić prawdę.

13-09-2016

aaapanie zrób pan dwie stawki vatu 5% na podstawową żywność a na wszystko inne 15% i hajda z odliczeniami to nie wiem ale lepiej bez i nie bedzie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)