Notowania

Kolejne miliony na dezubekizację. Ministerstwo przyśpiesza proces

Milion złotych miesięcznie będzie kosztować nowa sekcja przy Sądzie Okręgowym do spraw odwołań od decyzji dezubekizacyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/Jan GRACZYNSKI)
Ponad 120 nowych osób będzie zajmować się odwołaniami od ustawy dezubekizacyjnej

Rząd znów odkręca kurek z pieniędzmi na dezubekizację. Zatrudni ponad 120 osób w tym sędziów, ich asystentów i urzędników stołecznego Sądu Okręgowego do pracy nad składanymi przez funkcjonariuszy objętych ustawą dezubekizacyjną odwołaniami od decyzji. Jak policzyła "Rzeczpospolita"będzie to kosztować budżet milion złotych miesięcznie.

Już w tej chwili ustawą objętych jest, według danych MSWiA, 38 tys. osób. Sąd Okręgowy w Warszawie zalały odwołania od decyzji, która obniżyła emerytury i renty byłym pracownikom SB. Jak ustaliła "Rz", na tę chwilę wpłynęło 3906 takich wniosków.

Pion, który odpowiada za analizę i rozpatrzenie tych spraw, liczy jednak zaledwie kilku sędziów. Stąd potrzeba zwiększenia rąk do pracy. Zwłaszcza że jak szacują pracownicy SO, liczba odwołań zwiększy się do 40–60 tys. spraw.

Powstaniec objęty ustawą dezubekizacyjną

Jak przypomina dziennik, na przełomie transformacji ustrojowej w służbach pracowało tysiące funkcjonariuszy, których staż pracy dla PRL był niewielki i którzy później rzetelnie wykonywali swoje obowiązki na rzecz III RP.

Funkcjonariuszy, którzy w SB pracowali od roku do trzech lat, było 4,7 tys. osób, a ponad 1,7 tys. pełniło służbę zaledwie do roku - wylicza "Rz". To właśnie oni mają największą szansę na odwołanie od decyzji.

Tagi: ustawa dezubekizacyjna, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2017

taka prawdaPrzymusowe szczepienia 65+ załatwią wcześniejsze emerytury. W domach opieki ludzie zaszczepieni przeciwko grypie później szybko schodzili z tego … Czytaj całość

05-12-2017

...Rządy są marionetkami i wykonują rozkazy międzynarodowej finansjery korporacyjnej.

05-12-2017

Przepiękna Wdowa PO UBEKUUB-Urząd Bezpieczeństwa -rozwiązano w roku 1956 ubiegłego wieku !!! -minęło 61 lat; -KTO przy zdrowych zmysłach tak nazwał "Ustawkę" … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (132)