Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dłuższe urlopy macierzyńskie. Rostowski przedstawił wyliczenia

0
Podziel się:

Minister finansów zapewnia, że planowane zmiany w prawie nie zwiększą zadłużenia budżetu państwa.

Dłuższe urlopy macierzyńskie. Rostowski przedstawił wyliczenia
(Reporter)

Wydłużenie płatnego urlopu macierzyńskiego będzie kosztowało w 2014 roku poniżej 2 miliardów złotych - przyznał minister finansów.

Wczoraj Donald Tusk w sejmowym wystąpieniu przekonywał, że Polska potrzebuje rewolucji w celu zwiększenia liczby urodzeń i bezpieczeństwa matek. W tym celu urlopy macierzyńskie mają latem przyszłego roku zostać wydłużone do roku. Wówczas urlop byłby płatny w wysokości 80 procent pensji. Jeśli matka zdecydowałaby się na półroczny urlop macierzyński, dostawałaby 100 procent pensji.

Minister finansów przekonywał, że wydłużenie płatnego urlopu macierzyńskiego nie zwiększy zadłużenia budżetu państwa.

- _ Koszt w 2014, bo w 2013 kosztu nie będzie, wyniesie poniżej 2 mld złotych. I to jest kwestia priorytetów. Deficyt nie będzie większy, wydatki nie będą większe niż byłyby, po prostu określamy pewne priorytety _- zaznaczył Rostowski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MINISTRA FINANSÓW:

Minister przekonywał, że w długim okresie skuteczna polityka prorodzinna jest _ kluczowa dla rozwoju Polski _.

Wczoraj premier zaproponował również zmianę zasad finansowania żłobków i przedszkoli. Gdy samorząd zdecyduje się na budowę nowego żłobka, będzie musiał wyłożyć 20 procent wartości inwestycji. Resztę, czyli 80 procent, dołoży budżet. Donald Tusk zapowiedział również zwiększenie o 50 milionów złotych dotacji na żłobki w przyszłym roku. Również w przyszłym roku subwencja na przedszkola wyniesie 320 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy ostro o Tusku: złamał obietnicę Według komentatorów Donald Tusk zbliża się coraz bardziej światopoglądowo do Jarosława Kaczyńskiego.
Fatalne dane. Szykują zmiany w żłobkach Przeciętny, miesięczny koszt utrzymania jednego miejsca w żłobku wyniósł 1033 zł, z czego 888 zł to przeciętny koszt pobytu dziecka, a 122 zł - wyżywienia.
Eksperci oceniają Tuska. Oto miażdżące opinie Wydłużenie urlopów macierzyńskich i utworzenie spółki mającej finansować polskie inwestycje. - _ Brzmi interesująco, ale skąd pieniądze? _
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)