Notowania

gaz
07.01.2009 14:00

Do Polski gaz płynie już tylko z Białorusi

Przez Ukrainę nie dociera do nas już ani kropla gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

- Gaz do Polski dostarczany jest tylko przez Białoruś. Z Ukrainy nie płynie już ani kropla - powiedział Waldemar Pawlak.

Wicepremier powiedział o tym w rozmowie w radiu TOK FM. In

Także rzeczniczka operatora systemu gazociągów Gaz-System potwierdziła, że dostawy z Ukrainy ustały. Więcej gazu jest przesyłane rurociągiem między Białorusią a Polską.

Sytuacja jest cały czas monitorowana, a w związku ograniczeniem dostaw, więcej gazu jest pobierane z podziemnych magazynów. Jeszcze nie podjęto decyzji co do ograniczenia dostaw dla odbiorców przemysłowych. Będzie to możliwe dopiero po opublikowaniu rządowego rozporządzenia w tej sprawie.

Jak donosi TVN CNBC Biznes Zakłady Azotowe Puławy poinformowały, że rozważają możliwość zmniejszenia produkcji o 10 proc.

Rzecznik PKN Orlen powiedział w tej samej stacji, że kierowcy nie odczują wpływu kryzysu gazowego, bo rafineria będzie w stanie pracować pełną mocą, dzięki zastąpieniu gazu używanego w procesie produkcyjnym innym paliwem.

Raport Money.pl
*Kryzys gazowy. Polska na razie bezpieczna * Dostawy gazu z Rosji zmalały. Czy Polska ma szansę uniezaleznić się od dostaw przez Ukrainę i Białoruś? zobacz raport Money.pl
Raport Money.pl
*Wyprawa po gaz. Tusk negocjuje w Kuwejcie i Katarze * Surowiec z Azji ma trafiać do gazoportu, który powstanie w Świnoujściu. Dzięki temu, Polska ma zmniejszyć energetyczną zależność od importu gazu z Rosji. zobacz raport Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Ukraina: Dostawy gazu do Europy wstrzymane ]( http://news.money.pl/artykul/ukraina;dostawy;gazu;do;europy;wstrzymane,210,0,413138.html )
* [ Juszczenko: Nie kradniemy gazu dla UE ]( http://news.money.pl/artykul/juszczenko;nie;kradniemy;gazu;dla;ue,137,0,413065.html )
* [ Firmy przygotowane na gazowy kryzys ]( http://news.money.pl/artykul/firmy;przygotowane;na;gazowy;kryzys,119,0,413047.html )
* [ W Polsce gazu nie zabraknie? ]( http://news.money.pl/artykul/w;polsce;gazu;nie;zabraknie,248,0,412920.html )
* [ Słowacja wprowadza stan wyjątkowy w gospodarce ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/slowacja;wprowadza;stan;wyjatkowy;w;gospodarce,90,0,413018.html )
* [ UE: Wiarygodność Rosji i Ukrainy podważona ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ue;wiarygodnosc;rosji;i;ukrainy;podwazona,83,0,413011.html )
* [ PGNiG i Gaz System chcą aby firmy ograniczyły pobór gazu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig;i;gaz;system;chca;aby;firmy;ograniczyly;pobor;gazu,74,0,413002.html )
* [ Kurki zakręcone. Południowa Europa już bez gazu ]( http://news.money.pl/artykul/kurki;zakrecone;poludniowa;europa;juz;bez;gazu,186,0,412858.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Raport Money.pl
*Ile tej zimy zapłacimy za ciepło? * Money.pl szacuje: za ogrzewanie zapłacimy tej zimy nawet do 20 proc. więcej. zobacz raport Money.p
Tagi: gaz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz