Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Izabela Trzaska
|

Trump: czas pokaże, czy da się złagodzić spór handlowy z Chinami

18
Podziel się

Prezydent Donald Trump zadeklarował w sobotę, że jego rozmowy z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem przebiegły dobrze, ale "tylko czas pokaże", czy da się osiągnąć jakikolwiek postęp w rozwiązywaniu sporu wokół handlu USA z Chinami.

Trump: czas pokaże, czy da się złagodzić spór handlowy z Chinami
(PAP/EPA)
bDmSPkdh

"Było wielkim zaszczytem gościć w Stanach Zjednoczonych prezydenta Xi Jinpinga i panią Peng Liyuan. Zaistniały między nami nadzwyczajna dobra wola i przyjaźń, ale tylko czas pokaże, co da się zrobić w sprawie handlu" - napisał Trump na Twitterze.

Minister handlu USA Steve Mnuchin powiedział w piątek, że obie strony przedstawią w ciągu 100 dni swe projekty dotyczące większego zrównoważenia wymiany dóbr i usług między Stanami Zjednoczonymi i Chinami.

Trump wielokrotnie krytykował Chiny za utrzymywanie wysokiej nadwyżki eksportu nad importem w handlu z USA oraz za przechwytywanie miejsc pracy, które w innym przypadku zajmowaliby Amerykanie.

bDmSPkdj

Zatrzymując się w piątek w drodze powrotnej na Alasce w związku z koniecznością zatankowania prezydenckiego Boeinga 747 Xi spotkał się na własne życzenie z gubernatorem tego stanu Billem Walkerem. Gubernator zadeklarował, że w razie zrealizowania postulowanej przez niego budowy gazociągu z alaskańskich złóż na wybrzeże możliwe byłoby zaopatrywanie Chin skroplonym gazem ziemnym przez całe pokolenie.

bDmSPkdK
Źródło:
KOMENTARZE
(18)
zamaskował si...
4 lata temu
Aaaaa, to Chińczyk kazał przemysł i rybactwo nam likwidować w 1990.:)))))
piszcie prawd...
4 lata temu
w kanadzie trwa PROBA doprowadzenia gazociagu na wybrzeze z alberty...(od 10 lat)...i mimo gwarantowanych zyskow nie ma ZGODY na takie skraplanie gazu w Kilimat BC....zagrozenie dla srodowiska jest olbrzymie, a zimy sa tam srozsze niz w BC... przepompowywanie miliardow litrow LNG jest bardzo duzym ryzykiem. usa chca "zbalansowac" wymiane z chinami...ale niewiele naprawde maja do sprzedania... a "uciecie" zakupow to katastrofa dla biedakow amerykanskich.
Rolo
4 lata temu
Popieram prezydenta USA ma racje Karmiac czerwonego trolla to oslabienie samego siebie Lepiej od takich krajów trzymac sie z daleka
bDmSPkdL
Omegas
4 lata temu
Trump nic a nic nie ugra z Chinami , to marzenie kazdego prezydenta USA , uwolnienie juana to katastrofa dla Chin a dla USA machinacje finansowe .
Herb
4 lata temu
Trump to ydowskakukla jest
...
Następna strona