Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Drożeje żywność, tanieje internet i telefony

0
Podziel się:

Po jesiennych podwyżkach cen żywności na rynku zapanował względny spokój. Na istotne spadki nie ma jednak co liczyć. Mniej zapłacimy natomiast za kablówkę, internet i telefony.

Po jesiennych podwyżkach cen żywności na rynku zapanował względny spokój, pisze "Gazeta Wyborcza". Na istotne spadki - według dziennika - nie ma jednak co liczyć. Mniej zapłacimy natomiast za kablówkę, internet i telefony.

Rosnąć będą nadal ceny mieszkań. Tylko w lipcu ceny nowych lokali w Krakowie poszły w górę o 12 procent. Dalszy wzrost będzie dotyczył przede wszystkim dużych miast, w których jest praca.

Podwyżka akcyzy wpłynie na wzrost cen benzyny. Zdaniem dziennika powinien być one jednak mniejszy niż sądzony z powodu relatywnie niskiej ceny ropy na światowych rynkach. O 20 procent może podrożeć za to autogaz - jeśli dojdą do skutku planowane przez rząd podwyżki akcyzy - nawet o 44 procent.
Podrożeje wódka - przez wprowadzenie na szeroką skalę biopaliwa, drożeje bowiem surówka spirytusowa. Z kolei podwyżka cen piwa będzie spowodowana wzrostem akcyzy o 10 procent. Z tego samego powodu zdrożeją papierosy.

internet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)