Trwa ładowanie...
bDABtdCJ

Notowania

Telefon – Wszystkie wiadomości

150
21.12.2020 7:21

TELEKOMUNIKACJA
 / 
Koniec z automatycznym przedłużaniem umowy. Ważne zmiany w prawie

W poniedziałek wchodzą w życie zmiany w prawie telekomunikacyjnym. Umowę z operatorem będzie można wypowiedzieć zdalnie. Skończy się też automatyczne przedłużanie umów.

2
30.07.2020 7:55

TELEKOMUNIKACJA
 / 
Ministerstwo Cyfryzacji. Zaczynają się konsultacje nowego Prawa komunikacji elektronicznej

"Takiego projektu jeszcze nie było. Reguluje cały polski sektor łączności elektronicznej, zastępuje obowiązujące obecnie Prawo telekomunikacyjne" – chwali się Ministerstwo Cyfryzacji. Zaczęły się konsultacje nowego Prawa komunikacji elektronicznej.

6
06.03.2020 13:54

PKP
 / 
Wszystko, czego potrzebujesz, by wsiąść do pociągu. Wystarczy zainstalować aplikację

O nerwowym oczekiwaniu w kolejce do kasy biletowej na dworcu i zerkaniu na zegar z obawą, że pociąg nam ucieknie, można już tylko opowiadać dzieciom. Wystarczy zainstalować w telefonie dwie bezpłatne aplikacje,by podróż zorganizować samodzielnie, szybko i bez konieczności wizyty na dworcu.

346
04.01.2020 18:03

WYKROCZENIA DROGOWE
 / 
Polacy ignorują przepisy i płacą coraz więcej. Rośnie liczba mandatów za używanie telefonów podczas jazdy

Polacy płacą coraz więcej mandatów za używanie telefonów podczas jazdy. Najczęściej po komórkę w samochodzie sięgali kierowcy z województwa śląskiego, najrzadziej z województwa lubuskiego.

3
13.10.2019 7:44

TELEFON
 / 
Polacy chętnie korzystają z telefonów w komunikacji miejskiej. Głównie sięgają po politykę i plotki

Niemal co druga osoba używa telefonu podczas jazdy komunikacją publiczną. Sześciu na dziesięciu pasażerów przeznacza na to od dwóch do pięciu minut. Ci, którzy tego nie robią, podkreślają, że powodem jest brak dobrego i szybkiego Wi-Fi. Z kolei pretekstem do korzystania z tego typu urządzeń jest oszczędność czasu. Co piąty badany deklaruje, że głównie sprawdza wiadomości ze świata polityki. Nieznacznie mniej rodaków czyta portale rozrywkowe i plotkarskie, a także przegląda media społecznościowe.

bDABtdCL
3
31.10.2017 12:57

TELEFON
 / 
Pracownicy MON dostali podejrzane SMS-y. Cyberspecjaliści szybko zareagowali

W sobotę pracownicy MON zostali ostrzeżeni przed możliwym atakiem z wykorzystaniem wiadomości SMS. Wiadomości miały być kierowane na telefony pracowników ministerstwa.

12
06.05.2017 17:41

TELEFON
 / 
Telefon ładowany z gorącej patelni? Czemu nie

Wystarczy różnica temperatur, aby wytworzyć prąd. Wiemy to od dwustu lat, a do tej pory niemal w ogóle nie korzystaliśmy z termoelektryczności. To się jednak zmienia, także dzięki badaniom polskich naukowców.

12.08.2016 7:25

TELEFON
 / 
Polacy poza zasięgiem. Najgorzej jest przy granicy z Rosją

Mieszkańcy północno-wschodniej Polski pozbawieni są łączności z pozostałą częścią kraju. Wielu z nich znajduje się poza zasięgiem polskich sieci telefonii komórkowej, a budki telefoniczne zostały zlikwidowane - alarmuje "Gazeta Polska Codziennie".

05.02.2016 6:29

KSIĄŻKA TELEFONICZNA
 / 
Książki telefoniczne coraz mniej potrzebne, a wciąż są we Włoszech drukowane

We Włoszech pojawiły się apele o to, by nie drukować książek telefonicznych prywatnych abonentów, lub znacznie ograniczyć ich nakład, bo rzadko kto z nich korzysta, a liczba telefonów stacjonarnych maleje. Podkreśla się, że to marnotrawstwo papieru i pieniędzy.

bDABtdCR
60
01.01.2016 11:41

KIEROWCY
 / 
Horror na drodze: telefon do zmarłego

Kiedy policjanci przyjeżdżają na miejsce wypadku, zdarza się, że telefon wciąż dzwoni. Do kogoś, kto właśnie zginął, prowadząc auto właśnie z telefonem przy uchu. O tym, jak niebezpieczne jest używanie telefonu w czasie jazdy, sam miałem okazję się przekonać na eksperymentalnym torze. Aby zapobiec tragediom, PZU, największy polski ubezpieczyciel, rozpoczyna ogólnokrajową kampanię społeczną: „Prowadzisz? Odłóż telefon”.

25.12.2015 9:24

OPŁATY ROAMINGOWE
 / 
Rynek telekomunikacyjny. Za półtora roku znikają opłaty roamingowe

Od połowy czerwca 2017 roku w Unii Europejskiej znikają opłaty roamingowe. Oznacza to, że podróżując po Europie na usługi telekomunikacyjne będziemy płacili tyle co w domu - przypomina Komisja Europejska.

29.10.2014 9:00

TELEFON
 / 
SMS-y nie mogą wprowadzać w błąd. Jest decyzja sądu

Wiadomości zachęcające do udziału w konkursie muszą jasno, rzetelnie i wyraźnie informować, kto jest jego organizatorem, jakie są jego zasady i z jakimi kosztami się wiąże.

03.11.2013 7:00

TELEFON
 / 
Za co kobiety kochają smartfony? Oto wyniki badań

Wyniki ostatnich badań przynoszą zaskakujące wnioski.

bDABtdCS
23.09.2013 17:57

TELEFON
 / 
Koszerny smartfon rozwiązaniem dla ultraortodoksyjnych Żydów

Na izraelski rynek wchodzi koszerny smartfon. Nie będzie można na nim odbierać smsów, ani przeglądać niektórych stron internetowych. Na jego zakup zgodę będzie musiał wydać rabin.

14.08.2013 19:06

PRODUKCJA SMARTFONÓW
 / 
Sprzedaż smarfonów na świecie. Najwięcej kupują ich w Azji

Największy przyrost sprzedaży smartfonów odnotowano w regionie Azji-Pacyfiku - aż o 74 proc. W Ameryce Łacińskiej sprzedaż tych urządzeń wzrosła o ponad 55 proc., a w Europie Wschodniej - o nieco ponad 31 proc.

04.08.2013 10:55

TELEFON
 / 
Telefony komórkowe w Polsce. Gubimy je w weekendy

Nasze telefony najczęściej giną lub są kradzione w czasie weekendu. Najwięcej zastrzeżeń kart sim ma miejsca w sobotnie i niedzielne poranki.

15.07.2013 9:11

TELEFON
 / 
W Polsce jest więcej telefonów niż ludzi

Na początku tego roku mieliśmy w Polsce prawie 55 milionów abonentów i użytkowników telefonów komórkowych. To oznacza, że na stu Polaków przypada ponad 142 karty sim.

07.01.2013 22:18

TELEFONIA KOMÓRKOWA
 / 
Heyah uległa. Wycofuje kontrowersyjną reklamę

Polska Telefonia Cyfowa, operator sieci komórkowej Heyah, wstrzymała kampanię reklamową, w której wykorzystano wizerunek Włodzimierza Lenina.