Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duda: Politycy nie powinni ustalać płac

0
Podziel się:

Solidarność będzie wnioskowała o zmianę sposoby określania płacy minimalnej.

Duda: Politycy nie powinni ustalać płac
(PAP/Piotr Polak)

Jeszcze w tym kwartale Solidarność zamierza zgłosić do Marszałka Sejmu projekt ustawy dotyczący płacy minimalnej. Zdaniem związku, nie powinna być ona zależna od polityków, a od sytuacji gospodarczej kraju.

Jak podkreślił przewodniczący Solidarności, Piotr Duda, związkowcy chcą, by został wypracowany mechanizm dojścia do 50 procent średniej krajowej.

- _ Przecież podniesienie płacy minimalnej to też wpływa dobrze na budżet ;rzez podniesienie składek. Wyższa płaca minimalna to też większy popyt. Ale popyt musi być połączony z wynikiem ekonomicznym, na co stać kraj, a nie jakie ma widzimisię polityk _ - mówi Duda.

POSŁUCHAJ PIOTRA DUDY:

Aby projekt w ogóle był rozważany, Solidarność musi zebrać pod inicjatywą obywatelską minimum sto tysięcy podpisów. Piotr Duda jest jednak przekonany, że tych podpisów będzie dużo więcej.

- _ Na pewno 100 czy 200 tys. podpisów zbierzemy. Ale chcemy zebrać ich więcej, żeby pokazać marszłakowi, że to nie wymyśliliśmy działacze związkowi, ale taka jest tendencja i potrzeba większości _- mówi Duda.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)