Notowania

Dwie kadencje i... mniejszy majątek. Oto, czym dysponuje Hanna Zdanowska nowa-stara prezydent Łodzi

Hanna Zdanowska wygrała wybory w Łodzi z gigantyczną przewagą. Nowa-stara prezydent miasta może pochwalić się blisko milionowym majątkiem. Jednak jak wynika z analizy money.pl - przez dwie kadencje nie wzbogaciła się. Ba, ma mniejszy majątek niż gdy zaczynała.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukasz Szelag/REPORTER)
Hanna Zdanowska wygrała w Łodzi z rekordowym poparciem. Zebrała blisko 70 proc. głosów

Łączny majątek Hanny Zdanowskiej to według szacunków money.pl około 867 tys. 700 złotych. Co ciekawe, gdy zaczynała prezydenturę w Łodzi mogła się pochwalić... większym majątkiem. W 2011 roku (wtedy złożyła pierwsze oświadczenie za 2010 roku) miała na koncie i w nieruchomościach łącznie 945 tys. zł, czyli o 78 tys. zł więcej.

Zanim Zdanowska została prezydentem Łodzi, była posłanką. W Sejmie spędziła jedną kadencję.

Fragment oświadczenia majątkowego Hanny Zdanowskiej

Jak wynika z oświadczenia majątkowego Zdanowskiej, ma w tej chwili 40 tys. zł oszczędności. Na jej majątek składa się również mieszkanie o powierzchni 90 metrów kwadratowych oraz drugie o powierzchni 76 metrów kwadratowych. Oba łącznie są warte 810 tys. zł. Na jeden musiała wziąć kredyt - na 5 lat, ale spłaciła go zdecydowanie przed czasem. Z pewnością właśnie dlatego jej majątek nie urósł w ostatnim czasie. Jeszcze dwa lata temu miała na koncie 265 tys. zł oszczędności, dziś zostało jej z tego jedynie 40 tys. zł. A warto przypomnieć, że prezydenci miasta co miesiąc inkasują blisko 13 tys. zł pensji.

Fragment oświadczenia majątkowego Hanny Zdanowskiej

Oprócz tego Zdanowska może się pochwalić samochodem Volvo C30 z 2008 roku. To auto warte w tej chwili 15 - 20 tys. zł w zależności od wyposażenia. Innych składników majątku Zdanowska już nie ma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: majątki prezydentów, hanna zdanowska, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-10-2018

xyzPrzestępczymi nie moze rzadzic. Łodzianie to durny ludek

22-10-2018

KtośNo to jak to jest --- straźak z wyrokiem sądowym nie moźe być dalej funkcjonariuszem -- policjant teź a ta baba z wyrokiem moźe być prezydentem??? To … Czytaj całość

22-10-2018

jarekto ile oni zarabiają że mogą odłożyć prawie milion zł.tacy nigdy nie zrozumieją że ludzie zarabiają po 2500 na konto i mają czelność się się jeszcze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (537)