Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dymisja ministra skarbu. Politycy szukają przyczyn

0
Podziel się:

Opozycja proponuje utworzenie ministerstwa energetyki. - To tylko były błędy komunikacyjne - odpowiada poseł PO.

Dymisja ministra skarbu. Politycy szukają przyczyn
(PAP/Radek Pietruszka)

Prawo i Sprawiedliwość chce utworzenia ministerstwa energetyki - mówi poseł PiS Przemysław Wipler. Zdaniem gościa Programu Pierwszego Polskiego Radia, rozwiązałoby to wiele problemów, dotyczących zarządzania spółkami strategicznymi dla bezpieczeństwa państwa.

Przemysław Wipler, odnosząc się do dymisji ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, powiedział, że premier, argumentując tę decyzję, przywoływał argumenty, wysuwane wcześniej przez Prawo i Sprawiedliwość.

_ - Żeby w jednym resorcie były kompetencje, które w tym momencie są rozbite po różnych ministerstwach. My to postulujemy od sześciu lat no i najwyższy czas, żeby to zrobić - _ powiedział Wipler.

POSŁUCHAJ PRZEMYSŁAWA WIPLERA:

źródło: IAR

Poseł przypomniał, że minister skarbu ma szczególne uprawnienia wobec takich spółek, jak PGNiG, bez jego podpisu nie wchodzą w życie umowy.

Adam Szejfeld z Platformy Obywatelskiej mówił w tej samej audycji, że dymisja ministra Budzanowskiego nie miała związku z samą budową gazociągu jamalskiego, lecz złym przepływem informacji, dotyczących budowy drugiej nitki gazociągu:

_ - Brak przepływu wiedzy w tym przypadku na szczęście nie zaważył na niczym, ale pokazał że jest jakaś niedoróbka w systemie przepływu informacji. W związku z czym trzeba ten system poprawić, a ci którzy, mieli wpływ, a tego nie zrobili, muszą ponieść konsekwencje - _ powiedział Szejnfeld.

POSŁUCHAJ ADAMA SZEJNFELDA:

źródło: IAR

Podpisali je na początku kwietnia w Petersburgu szef koncernu Gazprom Aleksiej Miller i prezes spółki EuRoPol Gaz, Mirosław Dobrut. Dzień później premier Donald Tusk został zaskoczony tą informacją przez dziennikarzy.

Czytaj więcej w Money.pl
67-latek otrzyma emeryturę tylko przez 16 lat? Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych zakłada, że emerytury z otwartych funduszy byłby wypłacane w miesięcznych ratach przez określony z góry czas.
Te zmiany dotkną wszystkich pracowników Projekty przewidują wprowadzenie wydłużenie okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy. Projekt przewiduje też zmianę definicji doby pracowniczej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)