Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

#dziejesienazywo: podatek bankowy nie dla wszystkich?

0
Podziel się

- Nie wszystkie banki będą objęte nowym podatkiem, na pewno wyjęte spod niego będą nie tylko banki spółdzielcze, ale i małe instytucje - mówi w #dziejesienazywo prof. Jerzy Żyżyński, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych.Poseł PiS wyjaśnia też, że nie wszystkie banki powinny zostać objęte są samą stawką tego podatku.

#dziejesienazywo: podatek bankowy nie dla wszystkich?
bEhTOZEB

- Nie wszystkie banki będą objęte nowym podatkiem, na pewno wyjęte spod niego będą nie tylko banki spółdzielcze, ale i małe instytucje - mówi w #dziejesienazywo prof. Jerzy Żyżyński, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Poseł PiS wyjaśnia też, że nie wszystkie banki powinny zostać objęte tą są samą stawką.

Podczas expose Beata Szydło poinformowała, że priorytetowym zadaniem ministra finansów w jej rządzie będzie przygotowanie autopoprawki do projektu przyszłorocznej ustawy budżetowej. - Tak, aby zrealizować jeden z najważniejszych punktów programu, czyli politykę prorodzinną znaną jako 500 złotych na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach od pierwszego dziecka - mówiła premier.

bEhTOZED

Aby to osiągnąć - poinformowała - wprowadzone zostaną podatki sektorowe - bankowy i od supermarketów. Zwiększony zostanie o 1 mld złotych pobór z dywidend oraz o 1-1,5 mld złotych kwota deficytu budżetowego. Rząd Szydło planuje też poprawić ściągalność podatku VAT.

- Wspominam o tym, aby wskazać, że jest pewne pole manewru pozwalające na zrealizowanie naszych zamierzeń już w ramach przyszłorocznego budżetu - podkreśliła premier.

bEhTOZFe
banki
dziejesienazywo
najważniejsze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)