Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dziś decyzja RPP. Czy stanieją kredyty?

0
Podziel się:

Rada Polityki Pieniężnej podejmie dziś decyzje. Następne spotkanie w marcu.

Dziś decyzja RPP. Czy stanieją kredyty?
(kprm.gov.pl)

Ekonomiści niemal zgodnie prognozują, że Rada Polityki Pieniężnej pozostawi stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Dziś po południu dowiemy się, jaką decyzję członkowie Rady podejmą na grudniowym posiedzeniu.

Główny ekonomista banku Societe Generale Jarosław Janecki uważa, że za pozostawieniem stóp na obecnym poziome przemawia niska inflacja. -_ Z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że rada nie zmieni poziomu stóp. Taką podstawową przesłanką do tej decyzji jest inflacja - _mówi Janecki.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA JANECKIEGO:

Decyzję Rady poznamy po południu. Obecnie podstawowa stopa procentowa NBP wynosi 3 i pół procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t77887.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/bank;anglii;zdecydowal;w;sprawie;stop,145,0,651921.html) Bank Anglii zdecydował w sprawie stóp By rozruszać gospodarkę pozostawiono je na rekordowo niskim poziomie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t79115.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pierwsze;ostrzezenie;rady;gospodarczej;kurs;zlotego,14,0,597262.html) Pierwsze ostrzeżenie Rady Gospodarczej: kurs złotego Nowa grupa doradców premiera już po pierwszym zebraniu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)