Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziś nowa odsłona w końskiej aferze

0
Podziel się:

Powinniśmy poznać wyniki inspekcji w polskiej firmie produkującej hamburgery. Kontrola ma związek ze skandalem w Europie dotyczącym koniny sprzedawaj jako wołowina.

Dziś nowa odsłona w końskiej aferze
(SIPA/East News)

Dziś powinny być znane wyniki inspekcji w polskiej firmie produkującej hamburgery. Kontrola ma związek ze skandalem w Europie dotyczącym koniny sprzedawaj jako wołowina. Na polską firmę, w której mogło dojść do mieszania mięsa i fałszowania etykiet, wskazali czescy inspektorzy.

Minister rolnictwa powiedział, że dziś powinny być znane wyniki inspekcji. _ Trzeba to zbadać wszystko. Jest informacja służb ze strony Czech i to jest podstawa. Inspekcja weterynaryjna ma zawsze prawo, żeby wejść i zbadać _ - tak mówił Stanisław Kalemba, choć wcześniej stanowczo odpierał zarzuty, że to właśnie produkowane w Polsce hamburgery zawierały koninę zmieszaną z wołowiną.

Tłumaczył, że konina może i pochodziła z Polski, ale zmieszana była przez przetwórców w innych krajach i krytykował doniesienia w zagranicznych mediach na ten temat.

- _ Skandaliczne i niedopuszczalne jest to, że bez udokumentowania i udowodnienia rzuca się do mediów takie informacje, które okazują się nieprawdziwe i na to sobie nie możemy pozwolić _ - mówił minister.

Afera w Europie z tańszą koniną sprzedawaną jako droższa wołowina wybuchł pod koniec stycznia. Najpierw koninę wykryła w wołowych hamburgerach Irlandia, a następnie Wielka Brytania. Później zanieczyszczone mięso znaleziono na półkach sklepowych w kolejnych, kilkunastu krajach. Skandal z koniną zatacza coraz szersze kręgi, choć nadal nie ustalono jego źródła.

Czytaj więcej w Money.pl
Wykryli koninę w polskich hamburgerach Czescy inspektorzy znaleźli niezadeklarowane końskie mięso w wołowo-wieprzowych klopsikach, wyprodukowanych w Szwecji dla grupy IKEA.
Kontrola przez koninę. "Co się działo dalej?" _ Na dzisiaj nie ma żadnego dowodu, że mieszanie wołowiny z koniną miało miejsce w Polsce _ - mówi minister rolnictwa.
Zaskakujący ciąg dalszy afery z koniną Nie tylko koninę, ale także mięso osłów dodawano do wołowiny - donosi tygodnik "Sunday Mirror" powołując się na ustalenia brytyjskiej inspekcji w zakładach przetwórczych w Yorkshire.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)