Notowania

paiiiz
23.10.2016 11:47

Powstanie nowa agencja na bazie PAIiIZ. Będzie wspierać eksport

Szef PAIiIZ-u Tomasz Pisula powiedział, że obok dotychczasowego głównego przedmiotu działań Agencji, czyli obsługi inwestycji zagranicznych i ściąganiu inwestorów do Polski, pojawi się nowy - wsparcie ekspansji polskich firm za granicą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eugene Regis/wikimedia (CC BY 2.0))

Trwają prace nad strategią nowej instytucji, która od nowego roku ma powstać na bazie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Jej powołanie wpisuje się w nową politykę wspierania eksportu i inwestycji zagranicznych, co ogłoszono na początku września.

Szef PAIiIZ-u Tomasz Pisula powiedział, że obok dotychczasowego głównego przedmiotu działań Agencji, czyli obsługi inwestycji zagranicznych i ściąganiu inwestorów do Polski, pojawi się nowy - wsparcie ekspansji polskich firm za granicą. - Chodzi zarówno o eksport towarów i usług, jaki i o eksport polskich inwestycji - wyjaśnił.

Dodał, że dział eksportowy jest właśnie budowany, a PAIiIZ przechodzi restrukturyzację. Zakłada się, że docelowo budżet nowej Agencji może wynosić 200 mln złotych rocznie.

Tagi: paiiiz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2016

FeminaNiedobrze..bendziem protestować..

23-10-2016

KubaZłodzieje z PiSu i czarni zdrajcy polscy V kolumna Watykanu. To BANDYTYZM

23-10-2016

ViktorCo ma kościół do zrównoważonego rozwoju? co ma kościół do ochrony środowiska? Ten kraj staje na głowie! Kościół niech się zajmie nauczaniem wiernych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)