Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powstanie nowa agencja na bazie PAIiIZ. Będzie wspierać eksport

20
Podziel się:

Szef PAIiIZ-u Tomasz Pisula powiedział, że obok dotychczasowego głównego przedmiotu działań Agencji, czyli obsługi inwestycji zagranicznych i ściąganiu inwestorów do Polski, pojawi się nowy - wsparcie ekspansji polskich firm za granicą.

Powstanie nowa agencja na bazie PAIiIZ. Będzie wspierać eksport
(Eugene Regis/wikimedia (CC BY 2.0))

Trwają prace nad strategią nowej instytucji, która od nowego roku ma powstać na bazie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Jej powołanie wpisuje się w nową politykę wspierania eksportu i inwestycji zagranicznych, co ogłoszono na początku września.

Szef PAIiIZ-u Tomasz Pisula powiedział, że obok dotychczasowego głównego przedmiotu działań Agencji, czyli obsługi inwestycji zagranicznych i ściąganiu inwestorów do Polski, pojawi się nowy - wsparcie ekspansji polskich firm za granicą. - Chodzi zarówno o eksport towarów i usług, jaki i o eksport polskich inwestycji - wyjaśnił.

Dodał, że dział eksportowy jest właśnie budowany, a PAIiIZ przechodzi restrukturyzację. Zakłada się, że docelowo budżet nowej Agencji może wynosić 200 mln złotych rocznie.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(20)
WYRÓŻNIONE
Femina
9 lat temu
Niedobrze..bendziem protestować..
Kuba
9 lat temu
Złodzieje z PiSu i czarni zdrajcy polscy V kolumna Watykanu. To BANDYTYZM
Roza
9 lat temu
Nowe korytko dla Misiewiczow Pisiewiczow działacz też człowiek 200 baniek droga nie chodzi!